Beach House w Alternatywnym!

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 16:17
Przed nami tydzień z gośćmi i nową muzyką! Przede wszystkim tą związaną z festiwalem Tauron Nowa Muzyka, ale także warszawskim festiwalem Przemiany. Z wielką radością zapraszam na spotkanie z duetem Beach House! Z tego co wiem to ich pierwsza wizyta na antenie Polskiego Radia! A jeśli o czymś nie wiem - i tak nie szkodzi :)
Beach House
Beach HouseFoto: carparkrecords.com

Całą sobą raduję się na ten tydzień w Programie Alternatywnym . Po pierwsze - Beach House! Za kilka dni zagrają po raz pierwszy w Polsce - na festiwalu Tauron Nowa Muzyka . Kilka tygodni temu sprawy ważyły się do ostatniej chwili, bilety na koncert w Berlinie rozeszły się zanim zdążyłam usiąść przy komputerze a wywiadów nie chcieli udzielać. W końcu przyszło hasło - prawdopodobnie będzie wywiad z Alexem. Zapakowaliśmy się do pociągu i ruszyliśmy na zachód...Udało się! [tu podziękowania dla ekipy Nowej Muzyki!!!] Berlińska Volksbuhne otworzyła przed nami swoje zaplecze, gdzieś w dali usłyszeliśmy muzykę - trwała próba. Kartka przy garderobie Victorii przyniosła dwie informacje - dwa poprzednie wywiady - z niemieckimi mediami - zostały odwołane. Po drugie, po północy Victoria miała urodziny, co manager zespołu zakreślił czerwonym kolorem. Co jakiś czas odzywał się interkom podając niezrozumiałe komunikaty, w sąsiedniej garderobie ktoś brał prysznic. Uwielbiam teatralne kulisy a tu dodatkowo wszystko było bardziej - tajemnicze, ekscytujące, nieznane. Muzyka ucichła i nagle pojawiła się Victoria. "Przyjechaliście z Polski tylko po to żeby z nami porozmawiać? Muszę posprzątać, zaczekajcie" Miał być Alex, byli we dwójkę. Miało być 10 minut, było pół godziny. Nie mieliśmy biletów na koncert a siedzieliśmy na nim jak zaczarowani. Rozmowy posłuchamy w czwartek - po 20!

/


Chyba nie muszę pisać, że uwielbiam ten zespół? Za każdą z 4 płyt, za nieporadny debiut, za drugą płytę, za trzecią i czwartą, które znam na pamięć. Za koncert na Primaverze. Za to wszystko co wielu drażni w ich muzyce!

Beach House gra "play the game" Queen

I w środę i w czwartek gramy o karnety na Tauron Nowa Muzyka !

A goście także w środę! Odwiedzili nas organizatorzy warszawskiego festiwalu Przemiany . Poznaliśmy komplet artystów, których w tym roku posłuchamy na tej organizowanej przez Centrum Nauki Kopernik imprezie!

Do usłyszenia

Agnieszka Szydłowska

15.8.12

KWES. - bashful

CHILLY GONZALES- smothered mate

BEACH HOUSE- new year

JOHN TALABOT- destiny

GHOSTPOET- survive it

KING KRULE- bleak bake

MICACHU AND THE SHAPES- easy

20-21

SPECTRUM- how you satisfy me

16.8.12

R.U.T.A- mama - anarcjia

BRYGADA KRYZYS- przestań śnić

KLAKE/ KROJC- to share

KLAKE/KROJC- reflection

LOCO STAR- artifiction

BAABA KULKA- wrathchild

PAKTOFONIKA- chwile ulotne

KANAŁ AUDYTYWNY- luksfery sedno

MILOOPA- beautiful

UL/KR- po tak cienkim lodzie

20-21

QUEEN- play the game

BEACH HOUSE- norway

BEACH HOUSE- zebra

BEACH HOUSE- turtle island

BEACH HOUSE- lazuli