Arctic Monkeys na Open'er Festival 2013!

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 20:10
Czwartego headlinera festiwalu przedstawił w "Programie Alternatywnym" Mikołaj Ziółkowski, dyrektor imprezy.
Audio
  • Arctic Monkeys czwartym headlinerem Open'er Festival 2013!
Arctic Monkeys
Arctic MonkeysFoto: fot. oficjalna strona zespołu

- Jest połowa grudnia, a nam udało się zrealizować plan na rok 2013. Ropoczynamy od największych festiwalowych gwiazd, które wystąpią na głównej scenie. Czwartym headlinerem jest zespół spełniający marzenia wielu festiwalowiczów - podkreślił Mikołaj Ziółkowski , ogłaszając, że Arctic Monkeys wystąpią w Gdyni 4 lipca.

To grupa, która już po premierze debiutanckiego albumu z powodzeniem stawała na największych scenach festiwalowych w roli headlinera, a jej członkowie - mimo młodego wieku - cieszą się gigantycznym szacunkiem w rockowym środowisky. Autorzy czterech doskonale przyjętych płyt, w tym klasycznego już debiutu sprzed siedmiu lat "Whatever People Say I Am That's What I'm Not".

Kolejne albumy to sukcesywny rozwój Arctic Monkeys. Ich ostatnie wydawnictwo "Suck It And See" z 2011 eksploruje motywy rocka psychodelicznego i całej amerykańskiej rockowej sceny przełomu lat 60. i 70. W tym roku zespół nie koncertował w Europie, z wyjątkiem ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie, dlatego przyszłoroczny sezon festiwalowy będzie dla grupy Alexa Turnera niezwykle ważny. Zwłaszcza, że zespół pracuje nad nową płytą.

Mikołaj Ziółkowski jako pierwszego potwierdzonego wykonawcę na Open'erze 2013 przedstawił na antenie Trójki Blur . - Negocjacje trwały od zawsze! Ostatnio zespół pojawiał się tylko w Wielkiej Brytanii. Teraz spełnia się jedno z marzeń wielu, wielu fanów festiwalu. A także nasze, organizatorów - wyznał dyrektor imprezy na antenie Trójki .

Drugim headlinerem najbliższej edycji Open’er Festival jest znakomity amerykański zespół Queens of the Stone Age . - Ktokolwiek widział ich na scenie, ten wie, jaką energię generują podczas koncertu - mówił w "Programie Alternatywnym" Mikołaj Ziółkowski, dyrektor festiwalu.

- Od dwóch lat na szczycie naszej ankiety pozostaje właśnie ten zespół - ogłosił w Trójce dyrektor festiwalu Mikołaj Ziółkowski , wyjawiając, że trzecim headlinerem kolejnej edycji Open'era będzie Kings of Leon.

Przyszłoroczny festiwal odbędzie się w dniach 3 - 6 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Przypominamy, że na Open'er Festival 2012 wystąpiły takie gwiazdy, jak: Björk, Justice , The xx, The Ting Tings , Gogol Bordello , Krzysztof Penderecki z Greenwoodem , Jamie Woon, The Maccabees, Jasie Ware, New Order , Brygada Kryzys , czy Katarzyna Nosowska.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej open'erowej podstronie.

Na "Program Alternatywny" Agnieszki Szydłowskiej zapraszamy w każdą środę i czwartek od godziny 19.00 do 21.00. na FB 24/7

Czytaj także

Blur gwiazdą Open'era 2013!

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2012 12:52
- To będzie bardzo dobra edycja. Dziś rozpoczynamy pierwszym headlinerem. To zespół, który nigdy jeszcze nie był na naszym festiwalu - zapowiedział dyrektor Mikołaj Ziółkowski w Trójkowym "Programie Alternatywnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Queens of the Stone Age na Open'er Festival!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 20:10
Muzycy wystąpią na scenie głównej gdyńskiego festiwalu. Prawdopodobnie zaprezentują materiał z albumu, nad którym obecnie pracują.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kings of Leon na Open'er Festival 2013!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 20:10
- Od dwóch lat na szczycie naszej ankiety pozostaje właśnie ten zespół - ogłosił w Trójce dyrektor festiwalu Mikołaj Ziółkowski. Grupa będzie trzecim headlinerem kolejnej edycji Open'era!
rozwiń zwiń