UL/KR: Na nowej płycie nie będziemy smażyć dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 16:25
- Nowe piosenki kojarzą nam się bardziej z bulgotaniem na bagnach – W "Programie Alternatywnym" duet zapowiada następcę swojego debiutanckiego albumu.
Audio
Błażej Król i Maurycy Kiebzak-Górski, czyli zespół ULKR
Błażej Król i Maurycy Kiebzak-Górski, czyli zespół UL/KRFoto: materiały promocyjne Thin Man Records

Jak zapewnia Błażej Król, wokalista gorzowskiego duetu, ważnym elementem nowej pyty będą melodie – chociaż początkowo pomysł był zupełnie inny. – Na początku chcieliśmy grać ambient, ale wyszły nam piosenki. Jednak, jak dodaje Maurcy Kiebzak-Górski, nie będzie to oczywisty pop.

Mimo że muzyka jest nieoczywista, to duet UL/KR nie adresuje swoich piosenek do jakiejś określonej grupy odbiorców. – Na nasze koncerty przychodzą nie tylko ludzie od 16 do 30 roku życia. Pewnie są muzycy, którzy tworzą pod konkretne oczekiwania, my tak nie robimy – mówią w rozmowie z Agnieszką Szydłowską.

Druga płyta UL/KR jeszcze w przygotowaniu, ale w Trójce mogliśmy już usłyszeć pierwszy utwór "Anonim". Błażej i Maurycy opowiadali także projekcie poświęconym poezji Kazimierza Furmana. Więcej na ten temat dowiesz się słuchając audycji.

"Program Alternatywny" na antenie Trójki w każdą środę i czwartek tuż po godz. 19.00

Zobacz więcej na temat: Agnieszka Szydłowska

Czytaj także

Polska reprezentacja na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 20:53
Pięciu polskich i - w ramach niespodzianki - dwóch zagranicznych artystów, którzy zagrają w tym roku w Gdyni, ogłosił Mikołaj Ziółkowski w "Programie Alternatywnym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie opanowało Wrocław!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 08:26
W ten weekend spotkaliśmy się na przedostatniej odsłonie trasy. W Browarze Mieszczańskim swoje jedyne koncerty zagrali: Pogodno, Natalia Przybysz, Paula & Karol oraz Tides From Nebula. Artyści gościli także na naszej antenie przepytywani przez Annę Gacek i Piotra Stelmacha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorzowscy muzycy uczcili kultowego poetę

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 12:00
Czołowi reprezentanci cenionej gorzowskiej sceny alternatywnej nagrali płytę z piosenkami do wierszy zmarłego poety, Kazimierza Furmana.
rozwiń zwiń