Gaba Kulka: trudniej napisać swoją piosenkę niż nagrać cover

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 13:29
- Jeżeli jest wspólnota "przeżycia" na linii słuchacz- wykonawca to mam nadzieję, że wszystkim ten koncert zrobił tak dobrze jak nam - tak komentowała swój występ na antenie Trójki Gaba Kulka.
Audio
  • Gaba Kulka: trudniej napisać swoją piosenkę niż nagrać cover (Offensywa/Trójka)
Gaba Kulka
Gaba KulkaFoto: Wojciech Kusiński/PR

W audycji Piotra Stelmacha artystka dzieliła się na gorąco wrażeniami z piątkowego koncertu w Trójce. Opowiadała też m.in. o pracy nad najnowszą płytą "Wersje". Znalazło się na niej kilka coverów. - Mam taką samą frajdę z "psucia" swoich utworów jak i innych wykonawców. Gram sporo coverów, dla mnie nie różni się radykalnie praca nad swoim numerem od pracy nad cudzą piosenką - powiedziała Gaba Kulka.

Jak się rodził "Hat, Rabbit" Gaby Kulki >>>

I jednocześnie przyznała, że trudniejsze jest napisanie od zera dobrej piosenki niż praca nad cudzą. Dlaczego? - Bo jest mniej punktów odniesienia, musisz zdać się na samego siebie, jesteś bardziej w ciemności zaczynając od zera - twierdzi Gaba Kulka.

- Na płytę "Wersje", oprócz w większości moich numerów, trafiły te piosenki, które najczęściej graliśmy na koncertach. To nie był wybór od zera. To piosenki, które coś dla nas znaczyły. I wpadły do naszego repertuaru w bardzo różny sposób. Na przykład piosenka Beastie Boys to reakcja na wiadomości o śmierci Adama Yaucha. Bauhas? Miałam fazę na Petera Murphy'ego - przyznaje artystka.

Gaba Kulka zdradziła też historię swoich "koncertowych" trampek. - To buty, które kupiłam w pierwszym dniu nagrań płyty "Hat, Rabbit". Przyjechaliśmy wtedy do studia, wszystko było przygotowane. Był styczeń i zdałam sobie sprawę, że mam ze sobą tylko zimowe obuwie i nie mam nic na zmianę. Musiałam wyskoczyć do pierwszego z brzegu sklepu i tam je kupiłam. To są trampki z historią - śmieje się.

"Offensywa" w Trójce w każdy piątek po godz. 22.00.

(mp)

Czytaj także

Gaba Kulka w trasie!

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 16:12
Koncerty w Radiu Kraków oraz spotkania z artystką i mini-koncerty transmitowane na żywo! To wszystko czeka fanów artystki w lutym i marcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Nosowska zdradza tajemnicę "doo”

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 15:56
"Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” to tytuł 10. studyjnego albumu zespołu Hey. – Użyte w tytule podwójne "o" to wcale nie jest błąd w druku” – wyjaśniała w "Muzycznej Jedynce" wokalistka zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Beastie Boys i Hanka Ordonówna w wersji Gaby Kulki

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 11:20
Gościem poniedziałkowej "Muzycznej Jedynki" będzie piosenkarka Gaba Kulka.
rozwiń zwiń