Edyta Bartosiewicz: najbardziej lubię śpiewać o miłości

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 19:29
- Czuję, że miłość zaczyna we mnie wibrować. Wcześniej była skryta, dziwna i porąbana. Na poprzednich płytach śpiewałam o niej w histeryczny sposób. Teraz jestem otwarta na coś bardzo dojrzałego - mówiła Edyta Bartosiewicz po zakończeniu walentynkowego koncertu w Trójce.
Audio
  • Edyta Bartosiewicz: najbardziej lubię śpiewać o miłości (Offensywa/Trójka)
Edyta Bartosiewicz podczas koncertu w Trójce
Edyta Bartosiewicz podczas koncertu w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Lubię tu grać. Było cudownie, koncert był specyficzny: graliśmy naprawdę mało znane z albumu "Renovatio" i płyty "Love", o istnieniu której wiele osób może nawet nie wiedzieć. Dlatego przygotowujemy się o do reedycji tego krążka - opowiadała artystka w rozmowie z Piotrem Stelmachem po koncercie, który 14 lutego odbył się w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Walentynkowy koncert Edyty Bartosiewicz w Trójce >>>

Wspomniany przez Edytę Bartosiewicz album "Renovatio" ukazał się w ubiegłym roku - piętnaście lat po wydaniu poprzedniego studyjnego krążka zatytułowanego "Wodospady". - Na swój powrót, na wszystko, co się teraz dzieje, patrzę z dużą pokorą. Kiedyś uważałam, że wiele rzeczy należy mi się od świata. Po latach niebytu wracam z zupełnie innym "mentalem". Czuję, że zaczynam wszystko od nowa - przekonywała wokalistka.

Edyta Bartosiewicz: z niczego nie muszę się tłumaczyć >>>

- Mam wrażenie, jakbym wszystko robiła pierwszy raz. Cieszę się z koncertów tak, jak się cieszyłam się w 1990 roku. To daje radość i szczerość, która po wielu latach grania może się stępić. Czuję się, jakbym była szesnastolatką, która chce grać w punkowym zespole - śmiała się artystka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Gościem audycji była również pani Katarzyna, która 28 grudnia na antenie Trójki wylicytowała pamiątki od Edyty Bartosiewicz.

Płyty od Edyty Bartosiewicz wylicytowane za 21 000 zł >>>

Do słuchania "Offensywy" zapraszamy w każdy piątek między  22.00 a 24.00.
(mk)

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: w pewnym momencie straciłam głos

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 09:50
Piosenkarka powraca na scenę po wielu latach nieobecności, jak sama przyznaje "artystycznego niebytu". – To bardzo ciekawe doświadczenie, ale jednocześnie wiem, że nie obędzie się bez stresu – opowiada w Czwórce. – Na razie jest nieźle, dobrze się trzymam, zachowuję psychiczny balans.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kompleksowa odnowa Edyty Bartosiewicz

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 19:13
Po piętnastu latach przerwy w końcu wydała płytę. Czy albumem o wymownym tytule "Renovatio" Edyta Bartosiewicz ponownie podbije serca polskiej publiczności?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosiewicz: piosenka "Ostatni" mogła nigdy nie ujrzeć światła dziennego

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 22:21
- Wydawało mi się, że jest za długa, monotonna i smutna. Moja menedżerka Katarzyna Kanclerz od razu jednak powiedziała, że bierzemy ją na płytę "Szok’n’Show" - mówiła Edyta Bartosiewicz w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosiewicz: chciałam wydać "Renovatio" wcześniej, ale byłam za słaba

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 15:13
- Pierwszy sygnał był w 2002 roku po wydaniu singla "Niewinność". Myślałam, że zaraz pójdzie za tym cała płyta, tak jak do tej pory się to działo. Okazało się jednak, że musiało się to trochę zatrzymać w czasie - mówiła Edyta Bartosiewicz w weekendowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: teledysk do "Italiano" ma zaskakiwać

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 17:12
- Piosenka jest trochę tęskna i melancholijna. Wspominam w niej jakiegoś mężczyznę. Obraz natomiast jest w zupełnej kontrze do tego. Bardzo mi się to podoba. Nie lubię rzeczy oczywistych - mówiła w Jedynce Edyta Bartosiewicz.
rozwiń zwiń