Zespół Muchy świętuje urodziny. W prezencie nowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 13:42
- W październiku wydamy nowy album. Dodatkowo zespół kończy 10 lat i w związku z tym wszystkim organizujemy jesienią trasę koncertowa, z dużym koncertem otwierającym w Poznaniu - mówił w Trójce Michał Wiraszko.
Audio
  • Zespół Muchy przygotowuje się do ważnego jubileuszu (Offensywa/ Trójka)
Zespół Muchy
Zespół Muchy Foto: mat. prom/ Wojciech Skibicki

Zespół Muchy został założony w Poznaniu w 2004 roku przez Michała Wiraszko, Piotra Maciejewskiego i Szymona Waliszewskiego. W styczniu 2008 roku dołączył Tomasz Skórka, który wystąpił po raz pierwszy podczas transmitowanego na antenie Programu 3 Polskiego Radia koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Przez lata skład ewoluował. Dziś grupę tworzą Michał Wiraszko, Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Michał Puchała, Tomasz Skórka i Łukasz Stachowiak. I przyszedł czas na jubileusz. - Po prostu  robimy sobie urodziny. 10.10, czyli 10 października w Poznaniu - mówił Michał Wiraszko.

Na urodzinowym koncercie nie zabraknie gości. Wśród nich będą przede wszystkim muzycy, którzy przewinęli się przez Muchy. - Będzie też Krzysiu Zalewski z zespołem, nas przyjaciele z Happysad, Kasia Nosowska i Paweł Krawczyk z Hey - wyliczał rozmówca Piotra Stelmach.

Zespół przygotowuje się też do wydania płyty. Promuje ją singiel zatytułowany "Bliżej".

Jaki będzie tytuł płyty? Między innymi o tym usłyszeć można w nagraniu audycji. Zapraszamy.

"Offensywy" można słuchać w każdy piątek od godz 22.05 do północy.

(ei/mp)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piotr Stelmach Trójka

Czytaj także

Patrick the Pan i jego życiowe piosenki

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 12:30
Projekt Piotra Madeja ujął publiczność Męskiego Grania. Choć artysta dopiero niedawno wydał swój pierwszy krążek, jego talent doceniło już wielu muzyków i słuchaczy. Artysta był gościem Piotra Stelmacha w audycji "Offensywa" i wykonał kilka piosenek w ramach Offsesji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryba and the Witches, Kasia Stankiewicz i Zalef w "Offensywie"!

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2014 10:30
Wiele niespodzianek kryła w sobie "Offensywa" z terenu koncertów Męskiego Grania we Wrocławiu. Zagrali na żywo panowie z Ryba and the Witches oraz Krzysztof "Zalef" Zalewski. To był przedsmak sobotnich wrocławskich koncertów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz: najważniejsza rzecz to spokój umysłu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2014 16:58
- Każda z tych piosenek jest emocją, która towarzyszyła mi w danym momencie. Wiedziałam, że choć zaczynam pisać tę opowieść w ciemnym, wilgotnym i niezbyt przyjaznym miejscu, to i tak dojdę do światła, do energii i do ludzi - mówi Kasia Stankiewicz, gość audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
rozwiń zwiń