Fisz: powracamy do tego, co nas wyróżniało

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 12:39
- Płyta "Mamut" jest bardzo eklektyczna. Pojawia się tam dużo różnych brzmień. Jest chyba najbardziej piosenkową naszą płytą, momentami zaskakującą - mówi Bartosz Waglewski, czyli Fisz. Artysta gościł w audycji "Offensywa".
Audio
  • Fisz: powracamy do tego, co nas wyróżniało (Offensywa/Trójka)
Fisz Emade
Fisz EmadeFoto: mat. promocyjne

- Wakacje mieliśmy pracowite. Pierwszy raz uczestniczyłem w miksach, tak od a do z. To jest bolesna sprawa, bo słuchasz tych utworów za długo. Jesteś przy składaniu tego kręgosłupa z wszystkimi żyłkami i wątrobami, itd. Potem nie możesz na spokojnie sobie posłuchać, tego co stworzyłeś, bo masz już dosyć - mówi gość Piotra Stelmacha.

Waglewski Fisz Emade na koncercie w Trójce!>>>

Obok utworów hiphopowych - charakterystycznych dla projektu Fisz Emade Tworzywo - na płycie pojawi się duet z Kasią Nosowską okraszony kwartetem smyczkowym, czy utwór zaśpiewany w towarzystwie chóru Ensembble Terrible. Zaskoczeniem będzie dla słuchaczy również udział Justyny Święs z zespołu The Dumplings, która zaśpiewała wraz z Fiszem m.in. promujący cały album singiel "Pył".

Zdaniem Fisza muzyka na płycie nie jest tak ciężka, jak tytułowy słoń. - Powracamy do tego co nas zawsze wyróżniało. Album jest bardzo eklektyczny, pojawia się dużo różnych brzmień. Jest chyba najbardziej piosenkową naszą płytą, momentami zaskakującą - dodaje.
Na płycie będzie można usłyszeć piosenki inspirowane brzmieniami lat 80 i 90. Zespół zmierzył się z muzyką elektroniczną tamtych lat, w czym bez wątpienia pomogły oryginalne instrumenty z epoki, które przyczyniły się do brzmienia płyty "Mamut".

Płyta ukaże się 6 listopada.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Offensywa" na antenie Trójki w każdy piątek od godz 22.05 do 0.00.

(mp, ei/mat.promocyjne)

Czytaj także

The Shipyard: muzyka międzypokoleniowa

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 18:00
- Po piątkowym koncercie w Żywcu odetchnęliśmy z ulgą i zadowoleniem - mówi Rafał Jurewicz, wokalista zespołu The Shipyard - zwycięzcy Nowego Męskiego Grania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Muchy świętuje urodziny. W prezencie nowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 13:42
- W październiku wydamy nowy album. Dodatkowo zespół kończy 10 lat i w związku z tym wszystkim organizujemy jesienią trasę koncertowa, z dużym koncertem otwierającym w Poznaniu - mówił w Trójce Michał Wiraszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz: pomysły przychodzą, gdy chodzę lub jeżdżę

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 17:14
- Od momentu, kiedy wystartowaliśmy z "Lucy", gdy pokazaliśmy teledysk do tego utworu, reakcje są wspaniałe - mówi w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Kasia Stankiewicz.
rozwiń zwiń