Szczoty "Offensywy" przyznane!

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 09:52
Artur Rojek, Organek i Straight Jack Cat odebrali podczas piątkowej "Offensywy de Luxe" nagrody muzyczne przyznawane corocznie przez Annę Gacek i Piotr Stelmacha.
Audio
  • Artur Rojek odbiera Szczotę z rąk Anny Gacek i Piotra Stelmacha (Offensywa de Luxe/Trójka)
  • Tomasz Organek uhonorowany Szczotą (Offensywa de Luxe/Trójka)
  • Straight Jack Cat na Trójkowej scenie (Offensywa de Luxe/ Trójka)
Artur Rojek odbiera nagrodę Offensywy - Szczotę z rąk Anny Gacek i Piotra Stelmacha
Artur Rojek odbiera nagrodę "Offensywy" - Szczotę z rąk Anny Gacek i Piotra StelmachaFoto: Andrzej Bołdaniuk

Szczota roku dla najlepszego koncertowego wykonawcy woku 2014 powędrowała do Artura Rojka. Piotr Stelmach powiedział, że nagroda należy się artyście "za to, co robi z muzyką, która wymaga trochę więcej skupienia, uwagi i kontemplacji". - Dziękuję bardzo za wyróżnienie. Mimo że występuję już od ponad 20 lat, to za każdym razem taka nagroda jest czymś ważnym dla mnie i za każdym razem drży mi głos - powiedział Artur Rojek odbierając nagrodę.

Rok Artura Rojka. "Marzenia się spełniają, jeśli się w nie wierzy" >>>

Druga Szczota została przyznana grupie Organek i jej liderowi Tomaszowi Organkowi za album wydany w ubiegłym roku. - Z jednej strony pachnie perfumami, a z drugiej czuć z niego zapach potu. Jest pokłuty, poraniony, pocięty, a z drugiej strony wygładzony, piękny i delikatny. Album, który jest głośny, a momentami bardzo cichy; pozytywny, a także bardzo negatywny i smutny. Jest jakiś. Na pewno piękny tygiel - uzasadniał Piotr Stelmach. - Nagrodę tę wręczamy za akt pozamiatania nas. Mam wrażenie, że dzięki tej płycie ustanowił się jakiś nowy porządek na naszej scenie - powiedziała Anna Gacek.

Tomasz Organek: teksty są tak samo ważne jak muzyka >>>

Organek
Organek odbiera Szczotę w studiu im. Agnieszki Osieckiej, fot. Andrzej Bołdaniuk

- Niełatwo jest tworzyć od początku zespół, to bardzo trudna sztuka, a nam się to udało. Nie udało by mi się bez moich kolegów: Adamowi Staszewskiemu, Robertowi Markiewiczowi i Tomaszowi Lewandowskiemu - dziękował Tomasz Organek kolegom z zespołu. - Dziękuję Piotrze i Aniu za przepiękną Szczotę - dodał.

Trzeci laureat nagrody twórców "Offensywy" to krakowska grupa Straight Jack Cat - półfinaliści programu "Must Be The Music" i laureaci konkursu Krakowskiej Sceny Muzycznej na Płytę Roku 2014. - To jest tradycja "Offensywy de Luxe", że zawsze na niej idzie też nowe, ktoś, kogo chcemy pokazać i komu chcemy powiedzieć to szczególne "powodzenia, trzymamy kciuki i podoba nam się to co robicie" - mówiła Anna Gacek wręczając Szczotę zespołowi.

Zespół
Zespół Straight Jack Cat uhonorowany Szczotą, fot. Andrzej Bołdaniuk

W ramach piątkowego koncertu "Offensywa de Luxe" Piotr Stelmach i Anna Gacek podsumowali miniony rok w polskiej muzyce alternatywnej, a Artur Rojek, grupy Organek i Straight Jack Cat zagrali koncerty, których już niebawem będzie można posłuchać i obejrzeć na naszej stronie.

Fot.
Fot. materiały prasowe

Offensywa De Luxe po raz siódmy! Kim Nowak, Myslovitz i inni [WIDEO] >>>

Leszek Możdżer w "Offensywie De Luxe". Zobacz galerię zdjęć >>>

***

Tytuł audycji: Offensywa - Offensywa de Luxe

Prowadzili: Piotr Stelmach, Anna Gacek
Goście: Artur Rojek, Organek, Straight Jack Cat
Data emisji: 30.01.2015
Godzina emisji: 22.05

(fbi/mp)

Czytaj także

Męskie Granie porwało publiczność we Wrocławiu!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 14:40
Za nami muzyczne eksperymenty, odważne przekraczanie artystycznych granic i niepowtarzalne interpretacje legendarnych polskich utworów, czyli wrocławskie Męskie Granie 2014.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Offensywa de Luxe: Rojek, Organek i Straight Jack Cat

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 09:52
Już po raz 9. Piotr Stelmach i Anna Gacek zaprosili na "Offensywę de Luxe". Koncert odbył się 30 stycznia w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń