Mona Mur i wyjątkowa fascynacja Polską

- Mam wyjątkowe relacje z Polską przed wszystkim z powodu moich korzeni rodzinnych. Po raz pierwszy byłam w Polsce, żeby nagrywać muzykę w 1989 roku, to było jeszcze zanim runęła żelazna kurtyna - opowiada niemiecka artystka Mona Mur.
Warsaw to szczególny i bardzo wyjątkowy album, na którym można usłyszeć głos i charakterystyczne dla G.C. formy aranżacyjne. Album został nagrany z Warszawską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Krzesimira Dębskiego
"Warsaw" to szczególny i bardzo wyjątkowy album, na którym można usłyszeć głos i charakterystyczne dla G.C. formy aranżacyjne. Album został nagrany z Warszawską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Krzesimira DębskiegoFoto: mat. prom.
O Audycji
Tytuł Mona Mur i wyjątkowa fascynacja Polską
Opis

- Mam wyjątkowe relacje z Polską przed wszystkim z powodu moich korzeni rodzinnych. Po raz pierwszy byłam w Polsce, żeby nagrywać muzykę w 1989 roku, to było jeszcze zanim runęła żelazna kurtyna - opowiada niemiecka artystka Mona Mur. I dodaje, że była zachwycona językiem polskim, którym porozumiewali się jej rodzice.

Mona Mur wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej podczas "Offsesji". Jej album "Warsaw", wyprodukowany przez Grzegorza Ciechowskiego, czekał na wydanie 24 lata.

Gościem specjalnym "Offsesji" był także Dieter Meier - współzałożyciel (z Borisem Blankiem) i wokalista legendarnego duetu Yello, a także producent wykonawczy płyty "Warsaw" i bliski współpracownik Mony Mur.

Tu można posłuchać drugiej godziny "Offensywy">>>

***

Tytuł audycji: Offensywa
Prowadzi: Piotr Stelmach
Goście: Mona Mur i Dieter Meier (muzycy)
Data emisji: 22.04.2016
Godzina emisji: 22.05

mp/ei

Playlista
Tagi

Playlista