Myslovitz: po prostu idziemy do przodu!

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 13:00
- Odmierzaliśmy czas zespołu przez ważne płyty, ale w takiej formie grupa Myslovitz jeszcze nie występowała - mówił Piotr Stelmach. Offsesja Myslovitz była wyjątkowa i z tego względu, że po raz pierwszy w siedmioletniej historii "Offensywy" została zaprezentowana na żywo cała płyta - znakomita "1.577".
Audio
Muzycy Myslovitz i Piotr Stelmach w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej tuż po zakończeniu offsesji Myslovitz.
Muzycy Myslovitz i Piotr Stelmach w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej tuż po zakończeniu offsesji Myslovitz.Foto: Fot.: Trójka

Myslovitz ma za sobą dużą zmianę - odejście Artura Rojka, na którego miejsce przyszedł Michał Kowalonek. - To świeża krew. Ponoć nie słuchał dużo brytyjskiej muzyki gitarowej, z której Myslovitz się wywodzi, więc jest szansa, że poszalejemy - opowiadał Piotrowi Stelmachowi w "Myśliwieckiej 3/5/7" Jacek Kuderski , basista zespołu.

21 maja 2013 roku ukazała się najnowsza płyta grupy, zatytułowana "1.577". - Od samego początku zależało nam na kontraście, odróżnieniu się od ostatniego albumu. Chcieliśmy, by płyta brzmiała bardziej zespołowo - mówił w "Myśliwieckiej 3/5/7" Przemysław Myszor z zespołu Myslovitz.

Premierowe utwory z "1.577” można było usłyszeć w Trójkowych audycjach "Myśliwiecka3/5/7" i "MO czyli Mało Obiektywnie".

- Zespół jest w dobrej formie, cieszy nas fakt, że płyta jest już na rynku, że możemy grać te nowe numery. Możemy spotykać się na próbach i tworzyć coś nowego. Po prostu idziemy do przodu cały czas - mówił Wojciech "Lala" Kuderski podczas offsesji.

Muzycy opowiadali o utworach, które trafiły na "1.577", ich pierwotnych tytułach oraz zmienionych zasadach pracy nad tekstami do poszczególnych piosenek. - Porozmawialiśmy ze sobą i stwierdziliśmy, że teksty na poprzednią płytę były dosyć ciężkie, enigmatyczne i stwierdziliśmy, że musimy pisać bardziej kolektywnie, bardziej słuchać siebie nawzajem - opowiadał Wojtek Powaga.

Michał Kowalonek przyznał, że zwyczajnie bardzo lubi śpiewać, grać na gitarze i pisać piosenki z chłopakami. - To jest najważniejsza rzecz po co tu jestem - mówił opisując kursowanie na trasie Poznań-Mysłowice i próby z zespołem.

18 stycznia Myslovitz wystąpił podczas Offensywy de Luxe. Zobacz wideo z koncertu!

Zespół był gościem w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w piątek 24 maja 2013 roku.

  Posłuchaj także innych wywiadów Piotra Stelmacha!
Na "Offensywę" zapraszamy w każdy piątek o godz. 22.00.

Czytaj także

Offensywa De Luxe po raz siódmy! Kim Nowak, Myslovitz i inni [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 22:05
W ramach dorocznego specjalnego wydania audycji "Offensywa" na Trójkowej scenie wystąpili: Kim Nowak i Mariusz Wilczyński oraz zespoły Myslovitz i Suka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na takie koncerty czekamy latami: Myslovitz akustycznie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 15:29
W najbliższych dniach 14 i 16 marca zespół Myslovitz zagra dwa ekskluzywne, akustyczne koncerty. Występy odbędą się 14 marca w Krakowie w klubie Forty Kleparz i 16 marca w Poznaniu w Centrum Kultury „Zamek”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myslovitz: chcieliśmy, żeby płyta brzmiała inaczej

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 19:20
- Od samego początku zależało nam na kontraście, odróżnieniu się od ostatniego albumu. Chcieliśmy, żeby płyta "1.577” brzmiała bardziej zespołowo - mówił w "Myśliwieckiej 3/5/7" Przemysław Myszor z zespołu Myslovitz.
rozwiń zwiń