Grażyna Łobaszewska sięga po kolędy

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 12:59
Znana i ceniona wokalistka nagrała świąteczny album. – Zamysł płyty był taki, aby ubarwić to, co już znamy. Czyli nie zmieniać za wszelką cenę, ale nadać właśnie nowych kolorów – mówiła Grażyna Łobaszewska w Trójce.
Audio
  • Grażyna Łobaszewska o płycie "Kolędy" (Markomania/ Trójka)
Grażyna Łobaszewska
Grażyna Łobaszewska Foto: PR/E. Iwanicka

Jej ostatnia płyta - "Przepływamy” dostała świetne recenzje, a pod koniec roku Grażyna Łobaszewska została nagrodzona Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis", przyznanym jej przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
Na świątecznej płycie "Kolędy” znajdziemy polskie kolędy w wykonaniu Grażyny Łobaszewskiej z towarzyszeniem wybitnych muzyków. Jak mówiła artystka w "Markomanii”, bardzo zależało jej na tym, żeby płyta nie była "udziwniona”, ale żeby oddawała piękno polskich kolęd.

A jak ona sama spędzi święta? – Dla mnie to czas odpoczynku i czas dla rodziny. Razem się sobą cieszymy, śpiewamy kolędy, wspominamy. Tak będzie i w tym roku – mówiła w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.
Zapraszamy do wysłuchania audycji. Na "Markomanię" w każdą sobotę po godz. 10 zaprasza Marek Niedźwiecki.
(ei)

Czytaj także

Stacey Kent o albumie "The Changing Lights": łagodny, ale bardzo intensywny

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 16:06
Najnowszy album amerykańskiej wokalistki Stacey Kent inspirowany jest muzyką brazylijską. – Miałam 14 lat kiedy odkryłam ten rodzaj muzyki. Do dziś pamiętam dokładnie jej melancholię i słodycz – mówiła artystka w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Bednarz: ta płyta może być balsamem dla duszy

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 14:03
- Sięgnęłam do utworów, które chodzą za mną od wczesnych, dziecięcych lat. To bardzo stare pieśni, które znałam w bardzo tradycyjnej formie - opowiada Beata Bednarz. Kilka dni temu ukazał się jej album "Czy znasz to Imię".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołaj z Trójką na Narodowym. Dziękujemy! (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 18:33
Śnieg i wiatr nie przestraszyły słuchaczy Trójki. To była wyjątkowa Lista Przebojów, z występami na żywo wprost ze Stadionu Narodowego. Dziękujemy za wspólny, niezapomniany wieczór!
rozwiń zwiń