X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anthony Strong zdradza, że uwiodły go big-bandy

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 01:42
Młody wokalista jazzowy, zapowiada kolejną płytę. Jak wcześniej, będą na niej m.in. standardy. - Ale ten album będzie brzmiał bardziej w klimacie big bandów - mówił w Trójce Anthony Strong.
Audio
  • Anthony Strong o wizycie w Polsce i o muzycznych planach (Markomania/ Trójka)
Anthony Strong
Anthony Strong Foto: mat. prom. Paradam

Porównywany do Jamiego Culluma i Michaela Buble, angielski wokalista jazzowy Anthony Strong wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej, 9 lutego 2014 r. W związku z tym po raz pierwszy przyjechał do Polski.

Anthony Strong i jazz najlepszej próby w Trójce>>>
Urodzony w Croydon Anthony Strong (rocznik 1984) gra na fortepianie, pisze teksty i śpiewa standardy jazzowe. Zadebiutował krążkiem "Guaranteed!", który ukazał się na rynku w 2009 roku. Jacy muzycy inspirują młodego artystę? - Moi ulubieni artyści to między innymi oczywiście Frank Sinatra, Rat Pack i Harry Connick Jr. Ale spoza tego kanonu lubię też wielu współczesnych artystów jak Stevie Wonder -  powiedział Anthony Strong w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.

Jakie są plany na muzyczną przyszłość gościa Trójki? W najbliższym czasie to przede wszystkim dużo koncertów, w związku z promocją jego najnowszej płyty "Stepping Out". - Będę grał na przykład w Kanadzie, ale też na Borneo. W połowie roku startujemy z nagrywaniem nowego album. Myślę, że będzie brzmiał nieco bardziej w klimacie bing-bandów, chociaż będzie podobny do poprzednich albumów. Znajdzie się na nim część utworów klasycznych, ale będą też nowe kompozycje - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania audycji. Na "Markomanię" w każdą sobotę po godz. 10 zaprasza Marek Niedźwiecki.
(ei)

Czytaj także

Stacey Kent o albumie "The Changing Lights": łagodny, ale bardzo intensywny

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 16:06
Najnowszy album amerykańskiej wokalistki Stacey Kent inspirowany jest muzyką brazylijską. – Miałam 14 lat kiedy odkryłam ten rodzaj muzyki. Do dziś pamiętam dokładnie jej melancholię i słodycz – mówiła artystka w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anthony Strong i jazz najlepszej próby w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 15:50
Porównywany jest do Jamiego Culluma i Michaela Bublé. Angielski wokalista jazzowy Anthony Strong w niedzielę 9 lutego wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cały świat słucha. Within Temptation i Piotr Rogucki w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2014 15:05
- Rodzaj muzyki Within Temptation to dla mnie duże wyzwanie wokalne. Głos Sharon jest czymś, czemu trudno sprostać - mówi w "LP Trójce" Piotr Rogucki, który wspólnie z holenderską grupą wykonał w studiu im. Agnieszki Osieckiej utwór "Whole World is Watching".
rozwiń zwiń