Anthony Strong zdradza, że uwiodły go big-bandy

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 01:42
Młody wokalista jazzowy, zapowiada kolejną płytę. Jak wcześniej, będą na niej m.in. standardy. - Ale ten album będzie brzmiał bardziej w klimacie big bandów - mówił w Trójce Anthony Strong.
Audio
  • Anthony Strong o wizycie w Polsce i o muzycznych planach (Markomania/ Trójka)
Anthony Strong
Anthony Strong Foto: mat. prom. Paradam

Porównywany do Jamiego Culluma i Michaela Buble, angielski wokalista jazzowy Anthony Strong wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej, 9 lutego 2014 r. W związku z tym po raz pierwszy przyjechał do Polski.

Anthony Strong i jazz najlepszej próby w Trójce>>>
Urodzony w Croydon Anthony Strong (rocznik 1984) gra na fortepianie, pisze teksty i śpiewa standardy jazzowe. Zadebiutował krążkiem "Guaranteed!", który ukazał się na rynku w 2009 roku. Jacy muzycy inspirują młodego artystę? - Moi ulubieni artyści to między innymi oczywiście Frank Sinatra, Rat Pack i Harry Connick Jr. Ale spoza tego kanonu lubię też wielu współczesnych artystów jak Stevie Wonder -  powiedział Anthony Strong w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.

Jakie są plany na muzyczną przyszłość gościa Trójki? W najbliższym czasie to przede wszystkim dużo koncertów, w związku z promocją jego najnowszej płyty "Stepping Out". - Będę grał na przykład w Kanadzie, ale też na Borneo. W połowie roku startujemy z nagrywaniem nowego album. Myślę, że będzie brzmiał nieco bardziej w klimacie bing-bandów, chociaż będzie podobny do poprzednich albumów. Znajdzie się na nim część utworów klasycznych, ale będą też nowe kompozycje - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania audycji. Na "Markomanię" w każdą sobotę po godz. 10 zaprasza Marek Niedźwiecki.
(ei)

Czytaj także

Stacey Kent o albumie "The Changing Lights": łagodny, ale bardzo intensywny

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 16:06
Najnowszy album amerykańskiej wokalistki Stacey Kent inspirowany jest muzyką brazylijską. – Miałam 14 lat kiedy odkryłam ten rodzaj muzyki. Do dziś pamiętam dokładnie jej melancholię i słodycz – mówiła artystka w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anthony Strong i jazz najlepszej próby w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 15:50
Porównywany jest do Jamiego Culluma i Michaela Bublé. Angielski wokalista jazzowy Anthony Strong w niedzielę 9 lutego wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cały świat słucha. Within Temptation i Piotr Rogucki w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2014 15:05
- Rodzaj muzyki Within Temptation to dla mnie duże wyzwanie wokalne. Głos Sharon jest czymś, czemu trudno sprostać - mówi w "LP Trójce" Piotr Rogucki, który wspólnie z holenderską grupą wykonał w studiu im. Agnieszki Osieckiej utwór "Whole World is Watching".
rozwiń zwiń