Sławek Uniatowski: na dobre rzeczy trzeba czekać

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 13:00
W sobotniej "Markomanii" usłyszeliśmy najnowszy singiel Sławka Uniatowskiego, zapowiadający jego debiutancki album. Połączyliśmy się także ze Szczecinem i zespołem Sklep z Ptasimi Piórami.
Audio
  • 40 lat zespołu Sklep z Ptasimi Piórami (Markomania/Trójka)
  • Sławek Uniatowski o swojej nadchodzącej płycie (Markomania/Trójka)
Sławek Uniatowski i Marek Niedźwiecki
Sławek Uniatowski i Marek Niedźwiecki Foto: Ola Budka/PR

IMG_0481 1200 markomania.jpg
Eurowizja i telewizja w "Markomanii"

Sławek Uniatowski znany jest słuchaczom Trójki chociażby z koncertu na 100-lecie urodzin Franka Sinatry. Wrócił na Myśliwiecką, by zaprezentować singiel "Honolulu" i opowiedzieć o premierze płyty "Metamorphosis". Album będzie kompilacją jazzu, soulu i ambitnego popu z tekstami, za które odpowiadają – oprócz Uniatowskiego – także Krzysztof Zalewski, Janusz Onufrowicz i Tomasz Organek.

– Skąd taka nazwa płyty? Tu nie chodzi o przemianę fizyczną. Bardziej o dojrzewanie muzyczne. O tematy, które są podjęte. W strefie lirycznej i muzycznej sporo się zmienia. Muzykę napisałem sam – tłumaczy Sławek Uniatowski.

Z kolei zespół Sklep z Ptasimi Piórami obchodzi w 2018 roku jubileusz 40-lecia swojego istnienia. Z tej okazji 11 marca zagra koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie, a gościem specjalnym koncertu będzie Magda Umer.

Na wydanej także w tym roku nowej płycie zespołu "Taką cię widzę" znalazło się 14 piosenek do wierszy niedawno zmarłego, wybitnego polskiego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego. A wśród nich między innymi piosenka "W otchłani być bez pani" z gościnnym udziałem Joanny Kołaczkowskiej.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Sławek Uniatowski, zespół Sklep z Ptasimi Piórami
Data emisji: 10.03.2018
Godziny emisji: 11.14, 12.08

kw/MK

Czytaj także

Jan Chojnacki: mam charakter archiwisty

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 13:00
- Zbieram różności, w tym również obrazki, wycinki prasowe, gazety i pisma oraz niestety różne inne "przydasie" - przyznaje Jan Chojnacki, autor książki "Blues z kapustą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poruszające losy powstańców na płycie "Historie"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 14:01
- Gdy słucham tego materiału, to czuję ogromne wzruszenie - mówi o płycie "Historie" powstałej z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego Natalia Grosiak, współautorka krążka.
rozwiń zwiń