Katarzyna Wodecka-Stubbs: repertuar dobrany jest według wyborów taty

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 13:00
– Zależało nam na tym, żeby te utwory miały swoją barwę i taką moc, jaką tata by zachował. Mówię nie tylko o aranżach, ale o sposobie śpiewania i o świetle tej muzyki – mówi córka Zbigniewa Wodeckiego, wspominając decyzję o zaproszeniu poszczególnych artystów do pracy nam albumem "Dobrze, że jesteś".
Audio
  • Katarzyna Wodecka-Stubbs wspomina pracę nad płytą "Dobrze, że jesteś" (Markomania/Trójka)
Katarzyna Wodecka-Stubbs i Marek Niedźwiecki
Katarzyna Wodecka-Stubbs i Marek Niedźwiecki Foto: Aleksandra Budka/Polskie Radio

Zbigniew Wodecki "Dobrze ze jesteś" Zbigniew Wodecki "Dobrze ze jesteś"

Katarzyna Wodecka-Stubbs przyznaje, że praca nad płytą była dla niej, jak i dla Rafała Stępnia, ciężka. – To Rafał z tatą znaleźli się rok przed odejściem taty i stworzyli piękne, mieszane kompozycje. Cudowne aranżacje. Myślę, że niebywale dobrali się muzycznie, dlatego mimo tego ciężkiego czasu, gdy przesłuchaliśmy materiał powtórnie, to stwierdziliśmy, że absolutnie nie możemy tego chować, musimy to pokazać światu – wspomina rozmówczyni Marka Niedźwieckiego. 

Album "Dobrze, że jesteś" powstał na kanwie niedokończonych utworów Zbigniewa Wodeckiego, z udziałem m.in. Kayah, Kuby Badacha i Sławka Uniatowskiego. Wydawnictwo promuje kompozycja "Chwytaj dzień" z tekstem Jacka Cygana, którą śpiewają Zbigniew Wodecki w duecie z Kayah. Zbigniew Wodecki i Rafał Stępień pracowali nad płytą ponad rok. Z bogatego zbioru napisanych przez Wodeckiego przed laty kompozycji wybrali melodie przywołujące mocno krakowskie tradycje, dobrali też kilka nowych utworów. Dzięki nowym aranżom, nawiązującym do amerykańskiej muzyki przełomu lat 70. i 80., stworzyli ten nietypowy muzyczny kolaż.  

wodecki 1200.jpg
Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch Orchestra na jednej scenie

Czym będzie zajmować się fundacja założona przez Katarzynę Wodecką-Stubbs? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Katarzyna Wodecka-Stubbs (córka Zbigniewa Wodeckiego) 
Data emisji: 26.05.2018
Godziny emisji: 11.08

gs/jp

Czytaj także

Sławek Uniatowski: dostaję wiadomości, że warto było czekać

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 13:00
Gościem Marka Niedźwieckiego był Sławek Uniatowski, który opowiedział o świeżo wydanym debiutanckim albumie "Metamorphosis".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fisheclectic: mamy muzyczne ADHD

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 14:44
"Jeszcze nie znikaj" to tytuł najnowszej płyty zespołu Fisheclectic, który zagościł w audycji Marka Niedźwieckiego.
rozwiń zwiń