Halina Kunicka prezentuje wyjątkowe wydawnictwa muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 13:00
W sobotę, 29 września, trójkowe studio przy Myśliwieckiej odwiedziła piosenkarka Halina Kunicka. Artystka opowiadała o dwóch wyjątkowych muzycznych premierach.
Halina Kunicka i Marek Niedźwiecki
Halina Kunicka i Marek NiedźwieckiFoto: Bartosz Gil

Płyta "Dwanaście godzin z życia kobiety" to reedycja longplaya z 1978 roku na CD. Mija zatem 40 lat od powstania tego albumu. Autorami ponadczasowych piosenek monodramu piosenkarskiego Haliny Kunickiej jest duet Wojciech Młynarski – Jerzy Derfel. – Wciąż nie mogę się nadziwić, jak Wojtek nas dobrze znał, jak rozumiał zakręty kobiecej psychiki. I jak umiał o nich też pisać z humorem – wspomina Halina Kunicka już po śmierci swojego przyjaciela, Wojciecha Młynarskiego.

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Markomanii" z 29 września 2018 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "Markomanii" z 29 września  2018 >>>

Drugą premierą jest reedycja płyty "40 piosenek Haliny Kunickiej".  Do nowej, odświeżonej reedycji dwupłytowego albumu z serii 40 piosenek, Halina Kunicka osobiście wybrała swoje ulubione utwory.


Halina Kunicka Halina Kunicka

Halina Kunicka od kilkudziesięciu lat należy do grona najpopularniejszych polskich piosenkarek. Sympatię słuchaczy zdobyła jeszcze w latach 60., śpiewając m.in. "Marionetkę", "Lato, lato, lato czeka", "Czumbalalajkę" czy "Białe Zakopane". Dekadę lat 70. otworzyła mega-przebojem "Orkiestry dęte", który do dziś, pomimo nagrania przez artystkę wielu kolejnych hitów, pozostaje żelazną pozycją wszystkich recitali, stanowczo wymaganą i egzekwowaną przez fanów. W latach 70. Kunicka wylansowała jeszcze wiele piosenek, w tym przepiękny walc z filmu "Noce i dnie" – "Od nocy do nocy" czy tytułową piosenkę z płyty "12 godzin z życia kobiety". Lata 80. przyniosły kolejne piękne utwory, w tym kilka napisanych przez ulubionych kompozytorów Kunickiej – Włodzimierza Korcza i Jerzego Derfla, do wierszy Ernesta Brylla. Teksty dla Haliny Kunickiej pisali także Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski. Zestaw 40 piosenek to przypomnienie zarówno tych najbardziej znanych, jak i wielu – może mniej popularnych, ale ukazujących bardziej osobiste, liryczne oblicze Artystki.  Zdjęcia wykorzystane na okładce płyty są autorstwa syna Haliny Kunickiej, Marcina Kydryńskiego.

Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Halina Kunicka (wokalistka)
Data emisji: 15.09.2018
Godzina emisji: 11.13, 12.08

ml

Czytaj także

Katarzyna Wodecka-Stubbs: repertuar dobrany jest według wyborów taty

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 13:00
– Zależało nam na tym, żeby te utwory miały swoją barwę i taką moc, jaką tata by zachował. Mówię nie tylko o aranżach, ale o sposobie śpiewania i o świetle tej muzyki – mówi córka Zbigniewa Wodeckiego, wspominając decyzję o zaproszeniu poszczególnych artystów do pracy nam albumem "Dobrze, że jesteś".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisława Celińska o poszukiwaniu odpowiedzi na ważne pytania

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 13:00
 – Chodziło mi o to, żeby być pocieszną dla normalnych, zwykłych ludzi, takich jak ja. Żeby się dalej ławiej żyło – deklaruje artystka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

BAiKA: rozwinęliśmy się i mamy apetyt na więcej

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 13:00
W lutym ukazała się debiutancka płyta zespołu BAiKA. Muzyczny duet tworzą Piotr Banach, założyciel i lider takich zespołów jak: Hey i Indios Bravos, i Katarzyna "Kafi" Sondej, grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka. 
rozwiń zwiń