Akustyczny koncert Jacka Savorettiego w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 20:37
W połowie lutego Jack Savoretti przyjechał do Polski z trasą promującą nowy album "Singing To Strangers". Jeden z koncertów angielski wokalista włoskiego pochodzenia zagrał w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Zapis tego wydarzenia stacja z Myśliwieckiej 3/5/7 wyemituje w sobotę 2 marca w audycji "Lista osobista" Piotra Metza. 
Audio
Jack Savoretti
Jack Savoretti Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Chociaż Jack Savoretti występuje już od dobrych kilkunastu lat, świat zachwycił się nim, kiedy promując swój czwarty album "Written In Scars" (2015) wystąpił w talk-show Grahama Nortona i wykonał utwór "Catapult". Stamtąd szybko awansował na listy przebojów, zyskując międzynarodową popularność i uznanie krytyków. Jego występy podczas europejskiej trasy Johna Legenda jedynie potwierdziły, że takiego talentu nie można przeoczyć.

Wchodząc do studia z materiałem do swojego najnowszego, szóstego już albumu "Singing To Strangers" (2019) miał poczucie, że w końcu robi coś według autorskiego pomysłu i ma pod swoją kontrolą cały proces twórczy. Pewności artyście dodał fakt, że utwory napisali dla niego m.in. Bob Dylan i Kylie Minogue, a producentem albumu został Cam Blackwood, odpowiedzialny za sukces George'a Ezry.

To m.in. dzięki ich pomocy powstał album, który nawiązuje do najlepszych europejskich tradycji muzycznych lat 50. i 60. Skomponowane utwory przesiąknięte są romantycznym podejściem do życia. Poprzez nie artysta opowiada publiczności, w jakim momencie życia się teraz znajduje i dlaczego przestał się buntować przeciwko światu. Savoretti skupił się na poszukiwaniu harmonii i wewnętrznego balansu, co przełożyło się na tworzoną przez niego muzykę. Co mogło jeszcze pomóc w sukcesie płyty? Z pewnością to, że powstała w Rzymie, mieście miłości, w studiu nagraniowym samego Ennio Morricone. Czy z jakiegokolwiek innego miejsca na świecie można by śpiewać piękniej do nieznajomych niż właśnie stamtąd?

Właśnie utwory z najnowszego albumu Jack Savoretti zagrał 15 lutego w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Emisja tego występu miała miejsce w sobotę 2 marca w audycji "Lista osobista" w godz. 19.05-22.00.

Zobacz więcej na temat: Trójka