Lato z Radiem Festiwal 2019. "Markomania" ze Stalowej Woli

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 13:00
W drugą sierpniową sobotę Marek Niedźwiecki poprowadził "Markomanię" spod Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, która jest kolejnym przystankiem na trasie Lato z Radiem Festiwal 2019. Gościem audycji był gitarzysta, kompozytor i muzyk sesyjnym, Marek Raduli, który w tym roku obchodzi 40-lecie pracy zawodowej.
Audio
  • "Markomania" w Stalowej Woli – część I (Trójka)
  • "Markomania" w Stalowej Woli – część II (Trójka)
Marek Niedźwiecki w plenerowym studiu Lata z Radiem Festiwal w Stalowej Woli
Marek Niedźwiecki w plenerowym studiu Lata z Radiem Festiwal w Stalowej WoliFoto: Sebastian Gołos/PR

Marek Raduli jest przyjacielem Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, gdzie pomaga rozwijać się artystycznie młodym ludziom. Jednak melomanom znany jest przede wszystkim ze współpracy z najsłynniejszymi polskimi grupami, takimi jak Banda i Wanda, Bajm czy Budka Suflera.

– Mam w swoim dorobku wiele dziesiątek płyt nagranych z różnymi, przewspaniałymi artystami, można by sporo wymieniać, nie będę się puszył z tego powodu, bo to jest mój zawód. Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli co roku gości około 120 wspaniałych, młodych artystów, którzy niejednokrotnie po raz pierwszy mają okazję stanąć tu na scenie i z tejże sceny stalowowolskiej wyłoniło się już paru znakomitych młodych ludzi, którzy dzisiaj grają w różnych poważnych układach zawodowych – opowiadał muzyk.

Jak nasz rozmówca wspominał swój udział w tworzeniu albumu Baden Baden "You Are The One"? Jak pracuje mu się z reaktywowanym w 2006 roku zespołem Laboratorium?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.


***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Marek Raduli (gitarzysta, kompozytor, muzyk sesyjny)

Data emisji: 10.08.2019
Godziny emisji: 11.09, 12.09

kr/gs

Czytaj także

Spełniamy muzyczne marzenia w Stalowej Woli!

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 13:00
"Muzyczna poczta UKF" tym razem nadawała ze Stalowej Woli, gdzie odbywa się kolejny przystanek Lato z Radiem Festiwal 2019. Wprost z plenerowego studia Trójki Tomasz Żąda, prezentował utwory wybrane przez Słuchaczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perkusista Kapeli ze Wsi Warszawa: reakcje ludzi dają nam napęd

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 15:00
Dni 9 i 10 sierpnia w Stalowej Woli upłyną pod znakiem dźwięków Lata z Radiem Festiwal 2019. Pierwszego dnia będziemy mogli posłuchać HLA 4 Transplant, Perfectu oraz Kapeli ze Wsi Warszawa. Piotrowi Metzowi udało się porozmawiać z perkusistą KZWW, Piotrem Szajkowskim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

LP3: "Pola" powraca na szczyt w Stalowej Woli

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 21:55
W notowaniu "Listy przebojów Trójki" ze Stalowej Woli, gdzie trwa Lato z Radiem Festiwal 2019, na pierwsze miejsce powróciła "Pola" Muńka Staszczyka, na drugie awansował utwór Męskie Granie Orkiestra 2019 "Sobie i Wam", a na trzecie spadało "Radio" Rammstein.
rozwiń zwiń