Lato z Radiem Festiwal 2019. Podróże pełne ochłody

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 13:00
– Na Spitsbergenie było monumentalnie i trochę nieludzko – wyznał aktor, Radosław Krzyżowski, który razem z kolegą po fachu, Michałem Majniczem, odwiedził Marka Niedźwieckiego w plenerowym studiu Trójki na krakowskim przystanku Lato z Radiem Festiwal 2019. 
Audio
  • Aktorów z radiowcem rozmowy o podróżach (Markomania/Trójka)
Michał Majnicz, Radosław Krzyżowski i Marek Niedźwiecki
Michał Majnicz, Radosław Krzyżowski i Marek Niedźwiecki Foto: Polskie Radio

– W tym miejscu jakaś niesłychana, wewnętrzna tajemnica. To bomba z opóźnionym zapłonem, miejsce, które zaczyna się przeżywać tak naprawdę, dopiero kiedy się wróci. Te obrazy cały czas są pod skórą, te zapachy, ci ludzie... – mówił Radosław Krzyżowski.

Jak zdołał on skłonić do wspólnej podróży swojego przyjaciela, Michała Majnicza? – Myślałem, że Radek, proponując mi wyjazd, żartuje, więc zgodziłem się od razu. Ale potem zaczął przesyłać maile, że trzeba wpłacić tyle i tyle i dopiero potem zaczęło do mnie dochodzić, że to dzieje się naprawdę. A ja, jako że jestem ze Śląska, nie mogę tak szybko się wycofać – żartował artysta.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.


***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Radosław Krzyżowski i Michał Majnicz (aktorzy Teatru Starego w Krakowie)

Data emisji: 31.08.2019
Godziny emisji: 11.13, 12.08

kr

Czytaj także

Trójka na finale Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 21:58
– Wielki finał Lato z Radiem Festiwal 2019 to nie tylko kilkudziesięciu najlepszych polskich wykonawców, audycje Polskiego Radia na żywo i atrakcje w trzech specjalnych strefach dla widzów, ale również muzyczne premiery i niespodziank – tak o wydarzenia, które odbyły się w dniach 30-31 sierpnia w Krakowie, mówił Piotr Metz, dyrektor artystyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Przybysz zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 16:00
– Dla mnie najważniejszym aspektem malowania ognia jest wzmocnienie człowieka w środku, zejście głębiej w pracy z emocjami – tak Natalia Przybysz wyjaśnia tytuł albumu "Jak malować ogień", który promuje singiel zatytułowany "Ciepły wiatr".
rozwiń zwiń

Czytaj także

LP3:  "Pola" numerem jeden w Krakowie! 

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 21:52
W wyjątkowej "Liście przebojów Programu III" prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego i Piotra Barona wprost z Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie pierwszą pozycję utrzymała "Pola" Muńka Staszczyka. Na drugim, także bez zmian, Rammstein, a na trzecie awansował David Bowie. 
rozwiń zwiń