Marcin Wyrostek życzy wszystkim "Harmonii Świąt"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 12:30
– Śpiewanie kolęd to dla mnie najfajniejsze wspomnienie z dzieciństwa i najważniejszy aspekt świąt Bożego Narodzenia. Pamiętam, jak mój tato brał akordeon, ciocie i wujkowie śpiewały, a my jako dzieciaki także nie krępowaliśmy tego robić – wspomina gość Marka Niedźwieckiego, akordeonista Marcin Wyrostek, który właśnie wydał swój świąteczny album "Harmonia Świąt".
Audio
  • Marcin Wyrostek gościem Marka Niedźwieckiego (Markomania/Trójka)
Marcin Wyrostek
Marcin WyrostekFoto: Ola Budka/Polskie Radio

"Harmonię Świąt" już w niedzielę, 22 grudnia będzie można usłyszeć na na żywo w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej

– Moje wspomnienia z dzieciństwa oraz koncert kolędowy, który graliśmy w Katowicach były inspiracją do wydania świątecznej płyty. Niech ta płyta stanie się inspiracją do wspólnego kolędowania. Do płyty dołączam śpiewnik z tekstami kolęd – zachęca artysta.

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Markomanii" z 21 grudnia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "Markomanii" z 21 grudnia >>>

Kolędę "Wśród nocnej ciszy" nagrała 60-osobowa rodzina Marcina Wyrostka. Głównym wokalistą albumu jest Marcin Jajkiewicz. Nie zabraknie także znakomitych gości – wokalistów: Wioli Malchar-Moś i Daniela Orynicza-Cebuli. Wyjątkowym gościem na płycie jest także Michał Nowicki, młody akordeonista, który od pewnego czasu boryka się z ciężką, niezidentyfikowaną chorobą neurologiczną komplikującą jego codzienne czynności. Część dochodu z każdej sprzedanej płyty będzie przekazana Michałowi.

"Harmonia świąt" Marcin Wyrostek & Corazon "Harmonia świąt" Marcin Wyrostek & Corazon

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Marcin Wyrostek (akordeonista)

Data emisji: 21.12.2019
Godzina emisji: 12.17

kr/ mat. promocyjne

Czytaj także

Małgorzata Ostrowska: nie lubię sytuacji, gdy coś trzeba

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 13:13
– Z tego powodu nie było nowego materiału studyjnego przez 12 lat. Jak słyszę, że trzeba nagrać płytę, to mam od razu jeża na plecach – przyznaje wokalistka w "Markomanii". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez kolęd, lecz świątecznie. Basia Stępniak-Wilk w "Markomanii"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 11:30
– Jest trochę utworów o śniegu, trochę o choince, trochę o Bożym Narodzeniu. Są też piosenki, które zahaczają o Boże Narodzenia bardzo symbolicznie. Dla wielu osób będą to nowe dźwięki i nowe brzmienia – tak Basia Stępniak-Wilk opisuje swój świąteczny album zatytułowany "Piosnek krzynkę pod choinkę", który ukaże się na początku grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Tubis: samo nagranie płyty to nie wszystko

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 12:55
– Dla mnie nowa płyta to zawsze przeżycie. Robimy własna muzykę i nigdy nie mamy do końca pewności, jak to się sprawdzi. To dla mnie bardzo ważna rzecz i przygotowuję się do niej miesiącami – mówi lider Tubis Trio, pianista Maciej Tubis.
rozwiń zwiń