X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Maria Jopek: nie mogłam ograniczyć się do jednej płyty. Będą trzy!

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2011 15:31
W trójkowej "Markomanii" premierę miała nowa piosenka Anny Marii Jopek "Tylko tak mogło być". Artystka opowiedziała także o … trzech (!) nowych płytach, które ukażą się jesienią.
Audio

- Nie nagrywałam przez ostatnie lata głównie dlatego, że nie miałam czasu. To były lata szkolne moich dzieci, było tyle ciekawych zaproszeń z tak wspaniałych miejsc, że nie mogłam sobie odmówić tego, by być cały czas w akcji – wyjaśniła trzyletnią przerwę na rynku fonograficznym.

Kiedy w końcu rozpoczęła pracę nad nowym wydawnictwem okazało się, że nazbierało się tyle pomysłów i wątków, że nie mogła ograniczyć się tylko do jednej płyty.

- Jest więc płyta japońska, lizbońska oraz projekt "Polanna". Można je będzie nabyć oddzielnie albo w zestawie – wyjaśnia Anna Maria Jopek. Piosenkarka podkreśla, że trzy skrajnie różne wątki nie miały szansy zaistnieć na jednaj płycie.

Pierwszy album powstał ze współpracy z najwybitniejszym japońskim pianistą jazzmanem Makoto Ozone i flecistą teatru kabuki Tomohiro Fukuharą. – Granie w Japonii jest dla muzyka szczęściem, ludzie tam mają w sobie niesamowite skupienie i ma się poczucie, że całymi sobą angażują się we wspieranie tego, co się dzieje na scenie – opowiada w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.

Artystka podkreśla, że w Kraju Kwitnącej Wiśni zachwyca kultura i szacunek dla natury, tym bardziej bolesna jest świadomość zniszczeń, jakich dokonały tam trzęsienie ziemi i tsunami. – Ogromnie się cieszę, że mogę teraz tam jechać i zagrać w tej sprawie, że w tej chwili muzyka i sztuka są po to, by pomagać ludziom uporać się z tą tragedią, to jest wielka misja – mówi.

Także płyta "Polanna" jest już na ukończeniu, nad czym czuwają Joe Ferla i Gil Goldstein. A na deser - "Sobremesa". I to dosłownie, bo takie jest znaczenie tytułu albumu portugalskiego. To właśnie z niego pochodzi dzisiejsza premiera – piosenka "Tylko tak mogło być" autorstwa Marcina Kydryńskiego i Beto Betuka.

Nowy singiel to duet z Tito Parisem, z Henrykiem Miśkiewiczem na klarnecie. Przy całej płycie współpracowali także: Paulo de Carvalho, Yami i inni, których nazwiska jeszcze pozostają tajemnicą. – Mam wrażenie, że to się mogło zdarzyć tylko w Lizbonie! Ilekroć tam jadę mam wrażenie, że to miasto jest muzyką - opowiada.

I dodaje, że założenie było takie, by stworzyć płytę pełną słońca i podać je dalej. Anna Maria Jopek ma nadzieję, że to się udało, o czym będzie można się przekonać w czasie jesiennej trasy promocyjnej płyty "Sobremesa".

Piosenka " Tylko tak mogło być" będzie piosenką dnia w Trójce w poniedziałek 27 czerwca, a już teraz można oddać na nią swój głos w Liście Przebojów Programu Trzeciego.

(asz)


 

W "Markomanii" Anna Mara Jopek opowiadała także o wrażeniach z koncertów Stinga i Pata Metheny.