X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gotye: Pomagam ludziom przeglądać się w lustrach

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 16:32
- Moje teksty są osobiste, ale nie mówią wprost, są jak lustra. Bywa, że sam siebie zaskakuję odnajdując nowe spojrzenie na moje życie - opowiada Gotye w Trójce.
Audio
Gotye
GotyeFoto: fot. youtube.com

Jego najnowsza płyta "Making Mirrors" ukazała się w sierpniu zeszłego roku. W pierwszym tygodniu sprzedaży była najlepiej rozchodzącym się krążkiem w Australii. Pochodzący z niej utwór "Somebody That I Used To Know" na Liście Przebojów Programu Trzeciego znajduje się już od 22 tygodni. Szczyt LP3 zdobył aż 16-krotnie! Klip do tego utworu w serwisie You Tube zanotował 60 milionów odsłon.

Ale Gotye, czyli Wouter "Wally" De Backer, nie jest debiutantem, choć większość z nas usłyszała o nim dopiero teraz. Urodzony w 1980 roku już w 2003 wydał swój pierwszy album "Boardface". Kolejny "Like Drawing Blood", którym Artysta odniósł duży sukces w Australii i zdobył status jednego z najciekawszych twórców muzyki niezależnej, powstał w 99 proc. z sampli. - Na "Making Mirrors" słychać zdecydowanie więcej instrumentów, także pod tym względem to dużo bogatszy album - opowiada "Wally" o najnowszej płycie. 

Jej tytuł nie jest przypadkowy. - To było moim zamiarem, by teksty były rodzajem lustra, w którym ludzie mogą popatrzeć na siebie i świat wokół z nowej, innej niż zwykle, perspektywy - wyjaśnia w rozmowie z Mariuszem Owczarkiem.

Gotye komponuje, pisze teksty, gra na gitarze, perkusji, instrumentach klawiszowych, ale nie tworzy sam. - W Australii występuję z 10-osobowym zespołem, ale niestety nie mogę sobie pozwolić na taki skład wyjeżdżając za granicę. Na najbliższe koncerty w Stanach i Europie przyjadę z pięcioma muzykami. Ale może jeszcze w tym roku do Polski dotrę po raz pierwszy już z całym dużym zespołem - zapowiada.

 

Kiedy możemy się spodziewać Gotye w Polsce i jak to się stało, że Belg przeniósł się do Australii? Czy latem zawita do Polski? Dowiesz się słuchając całej rozmowy, którą przeprowadził Mariusz Owczarek.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym Gotye opowiada, jak powstawał najnowszy album:

"Markomanii" można słuchać w każdą sobotę między 10. a 12. Zapraszamy!