Eastwood zagra na Starówce!

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2012 13:25
- Staramy się zapraszać interesujących muzyków, często takich, którzy jeszcze nie mieli okazji zaprezentować się polskiej publiczności - opowiada Iwona Strzelczyk-Wojciechowska i zaprasza na wakacyjne podróże muzyczne podczas festiwalu Jazz na Starówce.
Audio
  • Iwona Strzelczyk-Wojciechowska zaprasza na 18. edycję festiwalu Jazz na Starówce

Osiemnasta edycja Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce rozpocznie się koncertem katalońskiego pianisty Xaviera Dotrasa . Koncerty w każdą sobotę aż do 25 sierpnia.

Tegoroczna edycja upłynie pod znakiem fortepianu, ponieważ kolejni wspaniali pianiści wystąpią w tym roku. - Już dziś Xavier Dotras Trio. Znakomity pianista hiszpański, który bardzo ciekawie łączy muzykę jazzową, klasyczną, flamenco i bossa novę. Wirtuoz włoskiego fortepianu Danilo Rea , który też bardzo ciekawie łączy jazz i muzykę klasyczną, choć porusza się w różnych rejonach stylistycznych. Będzie polskie odkrycie jazzowe, pianista, którego nie trzeba przedstawiać - Paweł Kaczmarczyk i nowe odkrycie europejskiej sceny jazzowej - Michael Wollny - opowiada Iwona Strzelczyk-Wojciechowska .

Gość Marka Niedźwieckiego podkreśla, że polska publiczność jest bardzo zainteresowana koncertem Kyle'a Eastwooda, który wystąpi na Rynku Starego Miasta 11 sierpnia. - Jest uznanym już muzykiem jazzowym, gra na kontrabasie, na gitarze basowej, komponuje nie tylko muzykę jazzową, ale i filmową. "Popełnił" muzykę do sześciu filmów ojca. Na ostatniej płycie "Metropolitan" koproducentem jest Erin Davis, syn Milesa - mówi gość Trójki.
Kto jeszcze wystąpi podczas tegorocznej edycji festiwalu Jazz na Starówce, dowiesz się słuchając całej rozmowy Marka Niedźwieckiego z Iwoną Strzelczyk-Wojciechowską .

(ed)

Czytaj także

Syn Clinta Eastwooda zagra w Warszawie!

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 16:30
W "Muzycznej Jedynce" zaprosiliśmy na 18. edycję festiwalu "Jazz na Starówce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eastwood w Warszawie!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 10:58
Koncertem katalońskiego pianisty Xaviera Dotrasa rozpoczyna się dziś 17. edycja Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce. Koncerty w każdą sobotę aż do 25 sierpnia.
rozwiń zwiń