Agnieszka Hekiert: "Stories" otwiera nowy rozdział

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 11:55
- Chciałam podsumować pewien etap, zrobić kreskę i iść dalej - mówi Agnieszka Hekiert o nowej płycie "Stories". Wokalistka jazzowa w "Markomanii" opowiada Markowi Niedźwieckiemu także o koncercie, który odbędzie się w Trójce 20 października 2012 roku.
Audio
Agnieszka Hekiert
Agnieszka HekiertFoto: fot. www.hekiert.com/ materiały prasowe/

- W 2004 roku powstała płyta trochę do szuflady "Night and Day Swing" z Trio Krzysztofa Herdzina, potem były różne zagraniczne produkcje, w których występowałam jako gość - wspomina Agnieszka Hekiert. Praca nad płytą "Stories" trwała cztery lata. - Zaczęło się od bardzo smutnego wydarzenia -zginął nasz przyjaciel. Chciałam piosenką oddać hołd ludziom, którzy byli z nami muzycznie blisko. Tak powstał cały album - podsumowuje artystka.

Agnieszka Hekiert od 2009 roku współpracuje z wybitnym artystą sceny jazzowej Bobbym McFerrinem jak również z Trio Krzysztofa Herdzina w Polsce, oraz Leszkiem Żądło i bułgarskim Trio w Monachium. Markowi Niedźwieckiemu opowiada jak współpracuje jej się z Konstantinem Kostovem, Leszkiem Żądło i Krzysztofem Herdzinem.

Miłośnikom dobrej muzyki polecamy inne wywiady dziennikarzy Trójki z gwiazdami z Polski i zagranicy>>

25 września wyszła nowa płyta wokalistki zatytułowana "Stories". W nagraniu płyty wzięli udział znakomici muzycy: Konstantin Kostov, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Krzysztof Herdzin, Kuba Badach oraz formacja Atom String Quartet. Płyta łączy bałkańskie brzmienia, słowiańska duszę, serbsko-bułgarskie energetyczne, "połamane” rytmy. - Napisałam dużo tekstów i dwa razy muzykę, reszta utworów nie weszła, bo była niespójna z tą płytą - opowiada Agnieszka Hekiert.

Zobacz, kto jeszcze zagrał w Trójce i obejrzyj koncerty na wideo! >>>

Sama komponuje, pisze teksty, aranżuje, prowadzi chóry circle singing (metoda B. McFerrina) i warsztaty wokalne z nauką improwizacji, pracą nad rytmem, interpretacją, emisją głosu i obyciem na scenie.

Zapraszamy na koncert Agnieszki Hekiert w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 20 października 2012 roku. Szczegóły znajdą Państwo TU<<<.

Na "Markomanię" zapraszamy w soboty od 10.00 do 12.00.

Czytaj także

Beth Hart: nowa płyta to zawsze wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 15:20
- To było dla mnie ciekawe doświadczenie, ponieważ znalazłam nowe podejście do pisania piosenek i ich komponowania - mówi gwiazda amerykańskiej sceny blues rockowej w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.
rozwiń zwiń