X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Johnny Rotten ambasadorem Jarocin Festiwal 2018!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 12:00
Brytyjski wokalista i muzyk, który w latach 70. był współautorem punkowej rewolucji muzycznej, będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji legendarnego polskiego festiwalu.
Johnny Rotten
Johnny RottenFoto: Northfoto/Shutterstock.com

Karierze Johnny'ego Rottena (właściwie Johna Josepha Lydona) od samego początku towarzyszyły kontrowersje. Już pierwszy singiel Sex Pistols – "God Save the Queen" – wybił jego zespół na wyżyny popularności, jednocześnie skazując grupę na krytykę ze strony władz i bardziej konserwatywnych słuchaczy. Dziś, mając status żywej legendy, Johnny Rotten wciąż występuje. W tym roku, wraz z zespołem Public Image Ltd., zagra na festiwalu w Jarocinie, którego jest również ambasadorem.


Johnny Rotten będzie ambasadorem Jarocin Festiwal '18 Johnny Rotten będzie ambasadorem Jarocin Festiwal '18 (mat. prasowe/Jarocin Festiwal)

public service broadcasting 1200.jpg
Górnicze inspiracje Public Service Broadcasting

– Spójrzmy prawdzie w oczy ("let's face it"), moja twarz zasługuje na to, żeby ją oglądać. Poświęciłem życie temu, żeby nie wdepnąć w coś bardzo brzydkiego, co nazywa się "muzycznym biznesem pop". Zawsze stawiałem na indywidualność, szczerość, jasność przekazu i chyba poszło mi całkiem nieźle – mówi Johnny Rotten, pytany przez Piotra Metza o to, jak się czuje, będąc twarzą tegorocznego festiwalu w Jarocinie.

Kilka lat temu w dość kontrowersyjnych słowach odciął się od muzyki punk. – Nie chcę być kojarzony z nazwą "punk rock", bo ta została nam nadana przez media. Jednakże ideologia, energia i ekscytacja, które tej muzyce towarzyszą, i poczucie niezależności od show biznesu wciąż są mi bliskie. Jestem wolnym człowiekiem i podziwiam innych wolnych ludzi. Nie cenię za to żadnych instytucji, które mówią nam, co powinniśmy robić, a czego nie – dodaje muzyk.


Wojtek Mazolewski jest drugim ambasadorem Jarocin Festiwal '18/mat. prasowe/Jarocin Festiwal Wojtek Mazolewski jest drugim ambasadorem Jarocin Festiwal '18/mat. prasowe/Jarocin Festiwal

Drugim ambasadorem festiwalu w Jarocinie będzie znakomity muzyk jazzowy – Wojtek Mazolewski, założyciel i lider zespołów Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jego aktywność wywołała w Polsce boom na muzykę improwizowaną i przywróciła światu polski jazz w początkach XXI wieku. Jest jednym z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystą. Wystąpi w Jarocinie z programem Punk Freud Army. – Do Jarocina przyjeżdżałem od lat 90. i przeżyłem w tym mieście wiele muzycznych objawień. Właśnie tam po raz pierwszy usłyszałem improwizowane dźwięki na małej scenie. Idąc tym tropem, postaram się, by otwartość, dobra energia i moc muzyki wybrzmiały ze sceny z pełną siłą – mówi artysta w "Liście osobistej".

Gościem audycji była także producentka muzyki elektronicznej Ola Szmidt. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Listy osobistej" z 10.02.2018 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "Listy osobistej" z 10.02.2018 >>>

Tu można posłuchać trzeciej godziny "Listy osobistej" z 10.02.2018 >>>

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Goście: Johnny Rotten (Sex Pistols, Public Image Ltd.), Wojtek Mazolewski (Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet), Ola Szmidt (muzyk, producent)
Data emisji:
10.02.2018 
Godziny emisji: 
19.12, 20.06, 21.08

materiały prasowe/ml/mk

Czytaj także

Pink Freud i "Punk Freud"!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 22:00
Grupa obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia wydania albumu "Punk Freud". Z tej okazji w Programie 3 Polskiego Radia wyjątkowy koncert zespołu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtuoz trąbki Wynton Marsalis gościem Piotra Metza

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 13:00
Wybitny trębacz jazzowy Winton Marsalis i jego sideman Kenny Rampton pojawili się we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. W ślad za nimi udał się Piotr Metz, któremu udało się porozmawiać z muzykami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne poranki z Madonną

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 14:30
W ostatnich tygodniach Piotr Metz w swojej audycji przypominał najważniejsze utwory niedawno zmarłej Dolores O'Riordan. Cykl poświęcony irlandzkiej wokalistce dobiegł końca. W jego miejscu rozpoczyna się nowy – poranki z muzyką Madonny.
rozwiń zwiń