"Lista osobista" na finale trasy Męskie Granie 2018

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 21:00
Zakończyła się tegoroczna trasa Męskiego Grania. Na scenie Amfiteatru pod Grojcem w Żywcu pojawiły się gwiazdy polskiej muzyki. Nie zabrakło tam również Trójki.
Męskie Granie 2018 w Żywcu
Męskie Granie 2018 w ŻywcuFoto: D. Kramski

25 sierpnia w Żywcu odbył się koncert finałowy trasy Męskie Granie 2018. Na miejscu była Anna Gacek, którą wspierał na antenie Piotr Metz, przebywający wtedy w Gdyni, gdzie następnego dnia rozpoczął się Lato z Radiem Festival 2018.

W pierwszej godzinie audycji przed Trójkowym mikrofonem pojawiła się Daria Zawiałow. 18 sierpnia, w dniu koncertu w Warszawie, artystka obchodziła swoje urodziny. – To było fantastyczne. Była pewna obawa, bo widząc wychodzącego na scenę Piotra Stelmacha, myślałam, że występ zostaje odwołany ze względu na fatalną pogodę. Już miałam się załamać, ale wtedy stało się to. Nigdy nie słyszałam, żeby taka masa ludzi śpiewała "Sto lat" – wspomina Daria Zawiałow. Piosenkarka mówiła również o współpracy z zespołem Punk Freud, której efekty można było usłyszeć ze sceny w Żywcu.

Tu można wysłuchać pierwszej godziny "Listy osobistej" z 25 sierpnia >>>

W dalszej części audycji na antenie pojawiła się Barbara Wrońska, która podzieliła się ze słuchaczami swoimi przeżyciami z trasy Męskie Granie 2018. Anna Gacek i Piotr Metz rozmawiali również z Maciejem Gramatyką, rzecznikiem prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Tu można wysłuchać drugiej godziny "Listy osobistej" z 25 sierpnia >>>

W ostatniej godzinie audycji usłyszeliśmy Katarzynę Groniec, która opowiadała o tym, jak to jest być członkiem Męskie Granie Orkiestry. Na koniec z Piotrem Metzem i Anną Gacek rozmawiał Dawid Podsiadło. – Czuję dziś wewnętrzny smutek związany z faktem, że to już ostatni koncert tegorocznej trasy – powiedział muzyk. Jak wyglądała współpraca między nim a pozostałymi członkami Męskie Granie Orkiestry?

Tu można wysłuchać trzeciej godziny "Listy osobistej" z 25 sierpnia >>>

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzą: 
Piotr Metz, Anna Gacek
Data emisji:
25.08.2018 
Godziny emisji:
 19.10, 20.07, 21.08

ml/mk

Czytaj także

Artur Rojek: jestem przede wszystkim fanem muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 13:00
Po rocznej przerwie powraca "Fest program". W pierwszej tegorocznej audycji odwiedziliśmy startujący właśnie OFF Festival 2018.
rozwiń zwiń