Mela Koteluk: chciałam, żeby ten album był osobisty i wynikający z doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 22:20
– Nie ma w moim przypadku czegoś takiego jak konspekt, na którego kanwie buduję album. Raczej obserwuję, co się wynurza. W przypadku tej płyty wielokrotnie się zatrzymywałam się, żeby upewnić się czy w warstwie słownej to jest to, co chce powiedzieć – przyznaje artystka  
Audio
  • Mela Koteluk o tym jaka wyglądała praca nad jej trzecią płytą i głównych motywach na niej (Lista osobista/Trójka)
Mela Koteluk
Mela KotelukFoto: mat. promocyjne

Rozmówczyni Piotra Metza przyznała, że piosenki to fragmenty, które można rozpatrywać indywidualnie, ale forma całego albumu jest dla niej ważna. – Daje on kontekst, pełen koloryt jakiegoś przedziału. Współcześnie świat wędruje w kierunku playlist, singli. Jeszcze tam nie dotarłam. Podobają mi się konteksty, pełna historia. Lubię się w to zanurzyć – przyznaje Mela Koteluk. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z wokalistką. 

***

Mela Koteluk do tej pory wydała dwa albumy studyjne: "Spadochron" (2012) oraz "Migracje" (2014). Jest laureatką trzech Fryderyków, była dwukrotnie nominowana do SuperJedynek. Po czterech latach intensywnego koncertowania artystka zrobiła sobie przerwę. Ostatnio można było ją zobaczyć na scenie Męskiego Grania 2018 w Krakowie. Właśnie wtedy Piotr Stelmach zapowiedział kolejny rozdział muzycznej drogi Meli Koteluk oraz można było usłyszeć przedpremierowo fragmenty z nowej płyty.

Po kilkuletniej przerwie wokalistka wraca z nową płytą "Migawka", którą zapowiada singiel "Odprowadź". Na swoim profilu społecznościowym Mela napisała, że jest to jej najważniejsza z dotychczasowych płyt i zaprosiła fanów na koncerty. Na płycie znajdzie się 11 utworów, które powstały na przestrzeni ostatnich miesięcy, z dala od miasta i codziennego zgiełku. Autorką wszystkich tekstów jest Mela, muzyka natomiast powstała w kolektywie – odpowiada za nią cały zespół.

Producentem płyty jest Marek Dziedzic, z którym wokalistka współpracowała także przy poprzedniej płycie. W nagraniach udział wzięli: Tomek „Serek” Krawczyk, Tomek Kasiukiewicz, Robert Rasz, Piotr Zalewski, Marek Dziedzic oraz goście: Sandra Kopijkowska, Skubas i Fair Play Quartet.

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Goście: Mela Koteluk (piosenkarka)
Data emisji:
 8.12.2018 
Godzina emisji:
 20.08 

mat.prasowe/gs

Czytaj także

Giorgio Moroder. Twórca muzyki przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 22:00
– Nie sądziłem, że czterdzieści lat po nagraniu "I Feel Love" będziemy rozmawiać o tej piosence – mówi Giorgio Moroder pytany przez Piotra Metza, czy podczas rejestrowania tego utworu przypuszczał, że będzie to prawdopodobnie najważniejsza kompozycja w jego karierze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aga Zaryan: w muzyce bardzo ważne są emocje

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 22:00
Trójkowe studio terenowe podczas Audio Video Show na PGE Narodowym odwiedziła Aga Zaryan, która opowiadała o swojej najnowszej płycie "High & Low".
rozwiń zwiń