Edyta Bartosiewicz: czas przestał się dla mnie liczyć

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 20:34
10 października ukazał się nowy singiel Edyty Bartosiewicz, zatytułowany "Cyrk". Z artystką spotkał się Piotr Metz, który pytał o nowy utwór, ale nie tylko.
Audio
  • Edyta Bartosiewicz o nowej muzyce, zmianach w życiu zawodowym i osobistym (Lista osobista/Trójka)
Edyta Bartosiewicz w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Edyta Bartosiewicz w studiu im. Agnieszki Osieckiej Foto: W. Kusiński/PR

– Przez długi czas funkcjonowałam w pewnym stanie hibernacji. Nie byłam do końca aktywną artystką, choć bardzo starałam się brać udział w różnych projektach, próbowałam robić coś swojego. Inaczej teraz odczuwam pewne sytuacje, inaczej czuję samą siebie. Wszystko nabrało innych kolorów. Chciałam wydać "Cyrk" jeszcze przed wyborami, ale nie chciałabym, żeby się z nimi kojarzył. Po raz pierwszy odważyłam się pokazać z takiej strony  podkreśla Edyta Bartosiewicz.

– Na wcześniejszych płytach były takie utwory, ale poupychane po kątach. Singlami stawały się bardziej popowe piosenki. Obecnie mam ochotę pokazać się od tej strony niegrzecznej dziewczynki – mówi piosenkarka.

Kiedy i w jakich okolicznościach Edyta Bartosiewicz napisała utwór "Cyrk"? Dlaczego stwierdziła, że praca nad płytą "Renovatio" nie sprawiła jej przyjemności? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Lista osobista  
Prowadzi: 
Piotr Metz
Gość: Edyta Bartosiewicz (wokalistka, autorka tekstów i piosenek, producentka muzyczna)
Data emisji: 12.10.2019 
Godzina emisji:
20.07

ml/mk

Czytaj także

Muzycy Hash Cookie: cały czas mamy nowe pomysły

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 10:37
– Album w życiu artysty jest czymś, co zamyka pewien rozdział, a jednocześnie otwiera kolejny. Można słuchać sobie tych płyt z przeszłości i przenosić się w czasie. Nasza płyta jest dla nas właśnie taką kapsułą czasu – mówi Kamil Klusek z grupy Hash Cookie, której debiutanckie wydawnictwo pt. "Dom" ujrzało światło dzienne 27 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żurkowski: długo się zbierałem, żeby pokazać swoją twórczość

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 20:34
Piotr Metz spotkał się z Łukaszem Żurkowskim w Londynie przy okazji odsłuchu albumu "Abbey Road" w studiu BBC. Muzyk opowiedział o swoich artystycznych początkach w Anglii i swoim najnowszym projekcie. 
rozwiń zwiń