Osobista biografia Urszuli Dudziak w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 14:00
Mika Urbaniak i jej ojciec Michał, Bobby McFerrin oraz Jerzy Kosiński to tylko kilku bohaterów niezwykłej autobiografii, która - w autorskiej interpretacji - zagości w sobotniej adudycji Piotra Metza "Lista osobista".
Audio
  • Urszula Dudziak o kulisach powstawania jej autobiografii
Urszula Dudziak
Urszula Dudziak Foto: fot. PR/G. Darmetko

"Wyśpiewam wam wszystko" - ten tytuł nabiera szczególnego znaczenia w odniesieniu do książkowego debiutu wybitnej jazzmanki, w wersji na audiobooku. Artystka bowiem nie tylko sama czyta swoje wspomnienia, lecz także wzbogaca je wokalnymi wstawkami. Ale i książkowe wydanie odbiega od stereotypowej autobiografii. To właściwie zbiór 120 krótkich anegdot i scenek wybranych z bogatej biografii Dudziak. A już dziś artystka zapowiada liczne kontynuacje, dotyczące najważniejszych momentów oraz osób w jej życiu.

W minioną sobotę Urszula Dudziak opowiedziała Piotrowi Metzowi o kulisach powstawania niezwykłej książki - zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

W najbliższej "Liście osobistej" zaprezentujemy pierwszy fragment nagrania autobiografii, opowiedzianej i wyśpiewanej głosem samej artystki.

Ponadto w sobotę po godzinie 19.00 zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie na najważniejsze polskie przeboje lat 90.

Czytaj także

Dziewczyna, która kocha siebie słuchać

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 15:24
Rzeźbiła, pisała, kręciła filmy. W końcu pozazdrościła siostrze, mamie i tacie i postanowiła rozpocząć karierę muzyczną. O muzyce rodem ze snu mówiła w Czwórce Kasia Urbaniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

22 stycznia: Michał Urbaniak skończył 69 lat!

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 16:59
Światowej sławy jazzman i kompozytor opowiedział w Czwórce m. in. o życiowych zwrotach akcji, odwzajemnionej miłości do muzyki i męskiej przyjaźni z Andrzejem Makowieckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak: wolności nauczyłem się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 11:00
- Samo granie jazzu było dla mnie rodzajem protestu – mówił w Dwójce znakomity muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podrywam publiczność jak mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 20:00
- Gdy wychodzę na scenę obdarowuję ludzi czymś tak specjalnym, kojącym, jak terapia. A jednocześnie podrywam, bo publiczność jest dla mnie uosobieniem mężczyzny i chcę, by się we mnie na zabój zakochała - opowiada w Trójce Urszula Dudziak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Dudziak: Piszę jak Jerzy Kosiński

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 14:00
Słynna wokalistka jazzowa opowiedziała w czwórkowej "Stacji Kultura" o wydanej właśnie autobiografii i zdradziła plany stworzenia własnej opowieści o twórcy "Malowanego ptaka".
rozwiń zwiń