X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Basista Killing Joke z nagrodą festiwalu Soundedit

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 20:30
Rekomendowany przez Paula McCartneya Martin "Youth" Glover otrzymał w Łodzi nagrodę "Człowieka ze Złotym Uchem" za pionierskie osiągnięcia w dziedzinie produkcji muzycznej.
Audio
Martin Youth Glover
Martin "Youth" GloverFoto: fot. mat. promocyjne

Już po raz czwarty, pod patronatem Trójki, odbył się Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit . Podczas uroczystej gali nagrodę "Człowieka ze złotym Uchem" otrzymało dwóch niezwykłych artystów: Eugeniusz Rudnik , twórca Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia oraz  Martin "Youth" Glover , basista grupy Killing Joke, współzałożyciel - wraz  z Paulem McCartneyem - eksperymentalnego zespołu Fireman i ceniony producent muzyczny.

- Już pierwszy album Killing Joke wyprodukowaliśmy sami i wciąż jestem z niego bardzo dumny. Nie zarobiliśmy na nim, ale mieć kredyt zaufania u Nirvany, Metalliki, Soundgarden to dla  mnie bardzo ważne - wyznał w rozmowie z Piotrem Metzem .

Jako producent Youth współpracował m.in. z: U2, The Cult, Dido, Erasure, Marylinem Mansonem, Vanessą Mae, Bananaramą, Sugarcubes, Tomem Jonesem, Bobem Geldofem, Yazoo, Duran Duran, INXS, Wet Wet Wet, Davidem Gilmourem, Guns N’ Roses, Charlatans, Dolores O’Riordan i wielu, wielu innymi. Bardzo wielu muzyków otwarcie mówi o inspiracji jego twórczością.

- Moim zdaniem w muzyce wiele zależy od skojarzeń. Jednemu dźwięk fortepianu przypomni babcię gotujacą kapustę, innemu przywoła wspomnienia z dzieciństwa. Kiedy rodzi się jakiś pomysł, trzeba pozwolić mu żyć - dodał.

Nagrodę dla niego rekomendował Paul McCartney

Przy którym utworze pracował w tajemnicy przed artystą? Jak zaczęła się jego muzyczna przygoda i kiedy zdał sobie sprawę, że woli pracę w studio niż grę na koncertach? Dowiesz się słuchając całej rozmowy Piotra Metza!

Czytaj także

Jestem brzmieniem, Soundedit czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 15:35
Łódź, miasto otwarte na kreatywność będzie po raz czwarty gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Impreza odbędzie się w ostatni weekend października.
rozwiń zwiń