Jim Kerr o początkach Simple Minds: byliśmy gangiem

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 12:00
- Oprócz miłości do muzyki siedziało w nas zamiłowanie do włóczęgi. Chcieliśmy wyjść do świata, podróżować, odkrywać siebie. Igraliśmy z losem. Kiedy inni szli na studia, my postawiliśmy wszystko na jedną kartę. To było ryzykowne - mówi Jim Kerr w "Myśliwieckiej 3/5/7".
Audio
  • Jim Kerr o początkach Simple Minds: byliśmy gangiem (Myśliwiecka 3/5/7)
Jim Kerr, wokalista Simple Minds
Jim Kerr, wokalista Simple MindsFoto: PAP/CTK/Zezulka Tomas

Simple Minds w ramach trasy "Celebrate Tour" zagrają w Polsce dwa koncerty w Poznaniu (1 marca) i w Warszawie (2 marca). W rozmowie z Piotrem Stelmachem Jim Kerr podkreślił, że świętowanie wciąż mam miejsce. - Jeden z naszych wczesnych utworów ma tytuł "Celebrate". O co chodziło w tym świętowaniu? To coś głębszego niż świętowanie urodzin czy jakiejś rocznicy. To rodzaj głębokiej radości z życia, a w przypadku nas samych radości z odkrywania muzyki - wspomina gość "Myśliwieckiej 3/5/7" .

Jak przyznaje, teraz wspomina dawne czasy z wielką radością. - To był też mroczny czas, bo przez kilka pierwszy lat nie odnosiliśmy zbyt dużych sukcesów. Wciąż odczuwaliśmy dużą presję, także finansową. Nasze utwory nie były przebojami, ale dużo jeździliśmy w trasy. To było dobre, bo sporo graliśmy, stawaliśmy się w tym coraz lepsi, ale też nie graliśmy dla tłumów, czasami sale były puste - mówi wokalista Simple Minds.

Wspominając prace nad piosenką "Real Life", Jim Kerr przyznaje, że to jedna z tych piosenek, która właściwie napisała się sama. - Fraza "Quit dreaming this is real life baby" w naszym przypadku wydaje się być ironiczna, bo wiele rzeczy stworzyliśmy właśnie w wyniku marzeń - przyznaje.
Na drugą część rozmowy Piotra Stelmacha z Jimem Kerrem zapraszamy za tydzień.

Na audycję "Myśliwiecka 3/5/7" zapraszamy w każdą sobotę od godz. 16.05 do godz. 18.00.

(gs/mk)

Czytaj także

Fismoll o doświadczeniu muzyki doskonałej

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 14:00
Artysta w rozmowie z Piotrem Stelmachem wspominał swój pierwszy pobyt w górach. Brakowało mu wówczas muzyki, bo odtwarzacz zepsuł się w trakcie podróży. - Uratował mnie nauczyciel sztuki z gimnazjum, który dał mi posłuchać utworów "Fratres" i "Spiegel im spiegel" Arvo Pärta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walentynkowy koncert Edyty Bartosiewicz w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 20:00
Autorka takich przebojów jak "Jenny", "Sen" czy "Tatuaż" w piątek, 14 lutego, wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Gospodarzem wieczoru był Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gary Numan: muzyka elektroniczna nie zawładnęła moją wyobraźnią

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 20:36
Nazywają go ojcem chrzestnym ciemnej strony muzyki elektronicznej. 20 lutego w Warszawie odbędzie się jego jedyny w Polsce koncert. W audycji "Myśliwiecka 3/5/7" rozmawialiśmy z Garym Numanem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncertowe szarże Raz Dwa Trzy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 15:23
- Bardzo staramy się, żeby nowy album ukazał się jeszcze w tym roku - mówi Adam Nowak w "LP Trójce". 1 marca zespół Raz Dwa Trzy wystąpi z orkiestrą w warszawskiej Sali Kongresowej.
rozwiń zwiń