X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rybczyński i Myslovitz - Polacy, którzy oczarowali Simple Minds

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 20:05
Reżyser i operator filmowy Zbigniew Rybczyński zrobił dla zespołu ze Szkocji niezapomniany wideoklip. Z grupą Myslovit Simple Minds grali koncerty. Te osoby szczególnie ciepło wspominał w Trójce wokalista Jim Kerr.
Audio
  • Jim Kerr wspomina współpracę ze Zbigniewem Rybczyńskim i grupą Myslovitz (Myśliwiecka 3/5/7/ Trójka)
Jim Kerr, wokalista Simple Minds, bardzo dobrze wspomina współpracę z Polakami, nawet mimo problemów językowych
Jim Kerr, wokalista Simple Minds, bardzo dobrze wspomina współpracę z Polakami, nawet mimo problemów językowych Foto: PAP/CTK/Katerina Sulova

Zbigniew Rybczyński wyreżyserował teledysk do piosenki "Alive and kicking". Jim Kerr w rozmowie z Piotrem Stelmachem wspominał tę współpracę jak wspaniałą. - Zbig nie znał angielskiego, a my nie mówiliśmy po polsku. Ale wszyscy, zarówno on jak i jego współpracownicy byli świetni, od razu nawiązaliśmy porozumienie. Z perspektywy czasu mnie to nie dziwi, bo jeszcze mieszkając w Szkocji poznaliśmy wiele osób polskiego pochodzenia. A Zbig był mistrzem, zrobiliśmy wszystko, czego od nas wymagał - wspominał wokalista Simple Minds.

Zbigniew Rybczyński przypomniał natomiast, że od czasu nagrania teledysku minęło już blisko 28 lat. -  Ale mam to wszystko bardzo żywo przed oczyma. Miałem wtedy bardzo dużo propozycji robienia wideo, ale lubiłem eksperymentować z nowymi technologiami i odmawiałem, gdy ktoś był zbyt zachowawczy. Simple Minds zgodzili się na dwa klipy, jeden z moimi, nowatorskimi wówczas pomysłami. Pamietam, że kręceniu zdjęć towarzyszyły straszne sztormy, więc podczas pracy na planie właściwie główne czekaliśmy na przejaśnienia, kręciliśmy tylko w bardzo krótkich przerwach z dobrą pogodą. Tymczasem wideo stało się sensacją. Trochę tego nie przewidywałem - przyznał Zbigniew Rybczyński.
Kolejnymi Polakami, którzy zafascynowali Simple Minds byli muzycy z zespołu Myslovitz. - Graliśmy wspólnie koncerty i oni byli wspaniali, oryginalni, czarujący. Nasz gitarzysta Charlie Burchill cały czas mówi, że to jego ulubiona grupa spośród wszystkich, z jakimi graliśmy - dodał Jim Kerr.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przeprowadził Piotr Stelmach. Jej pierwszą część znaleźć można tu:

Jim Kerr o początkach Simple Minds: byliśmy gangiem>>>

Na audycję "Myśliwiecka 3/5/7" zapraszamy w każdą sobotę od godz. 16.05 do godz. 18.00.

(ei/ag)

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: najbardziej lubię śpiewać o miłości

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 19:29
- Czuję, że miłość zaczyna we mnie wibrować. Wcześniej była skryta, dziwna i porąbana. Na poprzednich płytach śpiewałam o niej w histeryczny sposób. Teraz jestem otwarta na coś bardzo dojrzałego - mówiła Edyta Bartosiewicz po zakończeniu walentynkowego koncertu w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gary Numan: muzyka elektroniczna nie zawładnęła moją wyobraźnią

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 20:36
Nazywają go ojcem chrzestnym ciemnej strony muzyki elektronicznej. 20 lutego w Warszawie odbędzie się jego jedyny w Polsce koncert. W audycji "Myśliwiecka 3/5/7" rozmawialiśmy z Garym Numanem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jim Kerr o początkach Simple Minds: byliśmy gangiem

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 12:00
- Oprócz miłości do muzyki siedziało w nas zamiłowanie do włóczęgi. Chcieliśmy wyjść do świata, podróżować, odkrywać siebie. Igraliśmy z losem. Kiedy inni szli na studia, my postawiliśmy wszystko na jedną kartę. To było ryzykowne - mówi Jim Kerr w "Myśliwieckiej 3/5/7".
rozwiń zwiń