Little White Lies: najpierw ślub, potem płyta

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 16:14
Kasia Bartczak i Zbyszek Krenc tworzą duet nie tylko na próbach i koncertach, ale i w życiu pozamuzycznym. O swoim zbliżającym się ślubie, ale też o nadchodzącej drugiej płycie, łódzcy muzycy opowiedzieli w audycji "Myśliwiecka3/5/7".
Audio
  • Little White Lies: najpierw ślub, potem płyta (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Little White Lies: Zbyszek Krenc i Kasia Bartczak
Little White Lies: Zbyszek Krenc i Kasia Bartczak Foto: Asia Tokarska/ materiały zespołu

- Ponieważ lubimy piosenki w oryginale, na nasze wesele zaprosiliśmy DJ-a - opowiadała o zbliżającym się wielkimi krokami wydarzeniu w życiu liderów zespołu Little White Lies, wokalistka Kasia Bartczak.

Choć goście Piotra Stelmacha nie chcieli zdradzać zbyt wielu szczegółów na temat weselnych atrakcji, to uczestnicy tej uroczystej imprezy być może będą mieli jedną z pierwszych okazji, do zapoznania się z najnowszym materiałem Little White Lies. Już we wrześniu ukaże się bowiem drugi krążek tej formacji zatytułowany "Days of Chaos". - Na albumie znajdzie się 12 utworów, jego premierę poprzedzą dwa single, będą też niespodzianki tuż przed samą premierą - zapowiadał tajemniczo gitarzysta i wokalista zespołu Zbyszek Krenc.

Albumem tym zespół dołącza do grona polskich grup, którym płytę sfinansowali fani. - Skorzystaliśmy z portalu Megatotal, za pośrednictwem którego zebraliśmy potrzebną kwotę w dwa tygodnie. - opowiadali muzycy.

O Little White Lies po raz pierwszy głośno zrobiło się w roku 2011 za sprawą albumu "Devils In Disguise", który otrzymał tytuł łódzkiej płyty roku. Od tego czasu grupa poszerzyła swój skład o perkusistę. - Dołączył do nas Piotr Gwadera na bębnach, znany chociażby z zespołu L.Stadt. Z żywym człowiekiem gra się nam dużo łatwiej niż z automatem perkusyjnym. Przy pierwszej płycie wychodziliśmy z siebie, kiedy dłubaliśmy te swoje podkłady, ustawiając w programach kropeczki i kwadraciki, teraz możemy sobie pozwolić na więcej spontaniczności - zachwalał zmianę Zbyszek Krenc.

Więcej na temat sytuacji w zespole - w nagraniu audycji "Myśliwiecka3/5/7" .
Na audycję "Myśliwiecka 3/5/7" zapraszamy w każdą sobotę od godz. 16.05 do godz. 18.00.

bc/mp

Czytaj także

"Kurt Cobain był nieustraszonym kompozytorem"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 18:30
- Miał niezwykłą umiejętność pisania piosenek, doskonale rozumiał ich strukturę i melodykę. Jako kompozytor nie wahał się przed niczym - mówił Jonathan Poneman, przyjaciel Kurta Cobaina i szef wytwórni Sub Pop, która wydawała płyty Nirvany. 5 kwietnia 2014 roku przypada 20. rocznica śmierci muzyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek próbuje oswajać strach

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 13:15
- To, w jakim miejscu jestem w tej chwili - na scenie, udzielając wywiadów - nie jest przypadkowe. To daje możliwość weryfikowania się, sprawdzania, szukania jakiegoś potwierdzenia. Tylko poznanie i oswojenie tego powoduje, że mogę z tym żyć - mówi Artur Rojek w audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Możdżer: na tej plaży wszystko się zaczęło...

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 14:07
Znakomity pianista uczestniczył w sobotę (3 maja) w otwarciu Kulturalnej Plaży Trójki w Sopocie. W rozmowie z Piotrem Stelmachem Leszek Możdżer wspominał pewną sesję fotograficzną, której efekty na długo stały się wizytówką grupy Miłość.
rozwiń zwiń