Kasia Stankiewicz: pomysły przychodzą, gdy chodzę lub jeżdżę

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 17:14
- Od momentu, kiedy wystartowaliśmy z "Lucy", gdy pokazaliśmy teledysk do tego utworu, reakcje są wspaniałe - mówi w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Kasia Stankiewicz.
Audio
  • Kasia Stankiewicz: pomysły przychodzą, gdy chodzę lub jeżdżę (Myśliwiecka/3/5/7/Trójka)
Kadr z teledysku do piosenki Lucy
Kadr z teledysku do piosenki "Lucy" Foto: youtube.com/Kasia Stankiewicz

Artystka wyda niebawem płytę "Lucy and the Loop". Właśnie ukazał się jej najnowszy klip "Lucy". Nad albumem wokalistka pracowała przez ostatnie cztery lata, a w projekt zaangażowali się artyści z całego świata.

Woklistka wyznała Piotrowi Stelmachowi, że jest szczęśliwa, mimo nawału pracy. - Nie czułam strachu. Chciałam tego wszystkiego, co się teraz zaczęło dziać i pracowałam na to wiele lat. Mam chwilami takie uczucie, że ta góra, którą przed sobą postawiłam, jest naprawdę wielka. I czasami mam refleksę typu: ojej, to rzeczywiście się dzieje - mówi.

Kasia Stankiewicz: najważniejsza rzecz to spokój umysłu >>>

Jak zachowuje się artystka w chwilach twórczego natchnienia? - Najwięcej pomysłów przychodzi mi do głowy, jak chodzę albo jak jeżdżę. Zdarza się także, że wykonuję jakieś czynności w domu i nagle czuję, że pewna melodia chodzi mi po głowie. Natychmiast siadam do instrumentu i zaczynam grać. Wtedy tak wyłączam się z rzeczywistości, że dzwonią do mnie różni ludzie, a ja w ogóle tych telefonów nie słyszę. Najczęściej gram na pianinie, a ostatnio także na klawesynie - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Na audycję "Myśliwiecka 3/5/7" zapraszamy w każdą sobotę od godz. 16.05 do godz. 19.00.

(mp, ei)

Czytaj także

Kasia Stankiewicz: najważniejsza rzecz to spokój umysłu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2014 16:58
- Każda z tych piosenek jest emocją, która towarzyszyła mi w danym momencie. Wiedziałam, że choć zaczynam pisać tę opowieść w ciemnym, wilgotnym i niezbyt przyjaznym miejscu, to i tak dojdę do światła, do energii i do ludzi - mówi Kasia Stankiewicz, gość audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Shipyard: muzyka międzypokoleniowa

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 18:00
- Po piątkowym koncercie w Żywcu odetchnęliśmy z ulgą i zadowoleniem - mówi Rafał Jurewicz, wokalista zespołu The Shipyard - zwycięzcy Nowego Męskiego Grania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Muchy świętuje urodziny. W prezencie nowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 13:42
- W październiku wydamy nowy album. Dodatkowo zespół kończy 10 lat i w związku z tym wszystkim organizujemy jesienią trasę koncertowa, z dużym koncertem otwierającym w Poznaniu - mówił w Trójce Michał Wiraszko.
rozwiń zwiń