X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Męskie Granie 2019, czyli festiwal dynamicznych duetów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 20:05
13 lipca w Poznaniu zainaugurowano jubileuszową, 10. edycję Męskiego Grania. Anna Gacek poprowadziła specjalne wydanie "Myśliwieckiej 3/5/7", podczas którego rozmawiała z trzema duetami wystąpującymi podczas tegorocznej trasy koncertowej. 
Audio
  • "Myśliwiecka 3/5/7" z poznańskiego Męskiego Grania – część 1 (Trójka)
  • "Myśliwiecka 3/5/7" z poznańskiego Męskiego Grania – część 2 (Trójka)
Justyna Święs z zespołu The Dumplings
Justyna Święs z zespołu The DumplingsFoto: Damian Kramski

pierwszej godzinie audycji gośćmi Trójki byli Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny, czyli zespół Rebeka. – To już jest ten moment, gdy nie myślimy o tym, co mamy zagrać, tylko wczuwamy się w piosenki i gramy. Dziś zaprezentujemy trzy utwory z nowej i jeden z pierwszej płyty, aczkolwiek w nowej aranżacji. Gdy zagra się już 15-20 koncertów z nowym albumem, te numery stają się czymś, co jest przeszłością. Nadal je przeżywamy, ale wciąż mamy ochotę na coś nowego – opowiadali muzycy przed koncertem w poznańskiej Cytadeli. Członkowie Rebeki mówili również o trudach związanych z życiem i pracą "na dwa miasta" (Poznań i Warszawa), oraz o tym, jak istotne jest czytanie… instrukcji obsługi.

Męskie Granie 2019

drugiej godzinie audycji przed Trójkowym mikrofonem pojawili się Justyna Święs i Kuba Karaś, czyli duet The Dumplings. – W duetach wspaniała jest przyjaźń. W naszym przypadku jest ona ogromna i buduje całą muzykę, jest jej podstawą. Wszystko – i sukcesy, i porażki – dzieli się po równo – podkreślali artyści. – Kiedyś oboje chcieliśmy pójść na medycynę, ale zespół stanął nam na drodze. To w sumie dobrze, bo dzięki temu staliśmy się lekarzami serc – mówili. Duet niedługo będzie obchodzić swoje dziesięciolecie. Jak oceniają ten czas? Odpowiedź w dołączonym nagraniu audycji.

Annę Gacek w plenerowym studiu Trójki odwiedziły także Hania Rani i Joanna Longić z duetu Tęskno. – Można tęsknić za wieloma rzeczami, np. za chłodem zimy. Mamy nadzieję, że nieustannie jest tęskno za Tęskno – żartowały dziewczyny. Jak na co dzień wygląda ich współpraca? – To są skrajne emocje, które dają taki efekt, jaki widać na płycie. Satysfakcjonuje nas to. Zdarzają się cięższe momenty, ale myślę, że warto przez nie przebrnąć i cieszyć się obecnością drugiej osoby – dodały. Jak doszło do powstania grupy? Jaką rolę odegrał w tym internet? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Anna Gacek
G
oście: Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny (Rebeka), Justyna Święs i Kuba Karaś (The Dumplings), Hania Rani i Joanna Longić (Tęskno)
Data emisji: 13.07.2019
Godzina emisji: 17.11

ml/mk

Czytaj także

Męskie Granie 2018. Poznań na pierwszy ogień!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 18:46
14 lipca w poznańskim Parku Cytadela zainaugurowano 9. edycję Męskiego Grania. Anna Gacek poprowadziła specjalne wydanie "Myśliwieckiej 3/5/7", podczas którego rozmawiała z gwiazdami wydarzenia. 
rozwiń zwiń