Dawid Podsiadło: nie czuję się idolem

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 19:00
Gościa tego wydania "Myśliwieckiej 3/5/7" nie trzeba nikomu przedstawiać. Artysta opowiadał o przygotowaniach do koncertu z Taco Hemingwayem na PGE Narodowym, ale i o pierwszych muzycznych krokach stawianych w Dąbrowie Górniczej.
Audio
  • Dawid Podsiadło gościem Piotra Stelmacha (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Dawid Podsiadło
Dawid PodsiadłoFoto: mat. prasowe

– Idol kojarzy mi się z jakąś ikoną, kimś, kto robi rewolucję, jest wielką postacią. Zazwyczaj też owe postaci już nie żyją, nie tworzą dalej, są legendą. Z tym lubię kojarzyć bycie idolem. Ja jestem 26-latkiem, który 6 lat temu zaczął pokazywać swoją twórczość i żadnej rewolucji w tym nie ma. Oczywiście, aprobata, którą dostałem w tym czasie, robi wrażenie i jest zaskakująca. To dla mnie bardzo przyjemne, dużo pracy wkładam w to, by zasłużyć, by zadowolić odbiorców. Do bycia idolem jednak daleka droga. Może za 60 lat… – mówi gość Piotra Stelmacha.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 28 września 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 28 września 2019 >>>

Występ w takim miejscu jak PGE Narodowy to szczyt możliwości dla wielu artystów. Wielu może jedynie pomarzyć o występie na scenie, na której zwykły pojawiać się największe gwiazdy światowej estrady. Pikanterii występowi Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya dodaje fakt, że jeszcze nigdy żaden polski artysta nie wyprzedał całego Stadionu Narodowego w Warszawie. – Nie czuję, by był to mój Mount Everest. Jest to bardzo wyjątkowa sytuacja i dostrzegam to od niedawna. Zrozumiałem, że ten koncert będzie czymś wielkim i fantastycznym i prawdopodobnie na jakiś czas zostanie w głowach i sercach ludzi, którzy na nim będą, ale jest to kolejny krok i wydaje mi się, że da się w naszym kraju zrobić większe rzeczy i nie boję się, że nie przeskoczymy samych siebie – wyznaje Dawid Podsiadło.

W jaki sposób Dawid Podsiadło zachęca słuchaczy do przychodzenia na koncerty? Skąd wziął się pomysł na wspólny występ z Taco Hemingwayem na PGE Narodowym? Zapraszamy do eysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
G
ość: Dawid Podsiadło (muzyk)
Data emisji: 28.09.2019 
Godzina emisji: 17.12

ml/mk

Czytaj także

Jaskrawe barwy Bitaminy. Przed wrocławskim przystankiem Męskiego Grania

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 19:07
To było specjalne wydanie "Myśliwieckiej 3/5/7", którą prosto z Wrocławia, gdzie odbywał się kolejny przystanek tegorocznej edycji Męskiego Grania, poprowadziła Paulina Przybysz. Kto zawitał do naszego plenerowego studia i co dokładnie mogliśmy usłyszeć w trakcie audycji? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Waglewski: podeszliśmy do tego projektu z dużą nieśmiałością

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 19:00
Ostatnim przystanek tegorocznego Męskiego Grania jest Żywiec. To tu, w Amfiteatrze pod Grojcem odbywa się nie jeden, a dwa koncerty finałowe jubileuszowej, 10. trasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gitarzysta Darii Zawiałow: do pracy podchodzimy chirurgicznie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 19:00
Ostatnim przystankiem Lato z Radiem Festiwal 2019 był Kraków. To tu, w Parku Jordana odbyły się koncerty finałowe tegorocznej trasy.
rozwiń zwiń