X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Cohen – strażnik twórczości ojca

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 19:00
– Bardzo starałem się utrzymać ten płomień, uhonorować pracę ojca, którą włożył w ten album, ale także sprostać i uczcić cały jego wcześniejszy dorobek, który rzetelnie studiowałem – mówi Adam Cohen.
Audio
  • Adam Cohen i podtrzymywanie płomienia pamięci (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Adam Cohen podczas koncertu w Trójce
Adam Cohen podczas koncertu w TrójceFoto: Andrzej Bołdaniuk

shutterstock_Leonard Cohen 1200.jpg
Daniel Wyszogrodzki: Leonard Cohen pisał piosenki jak nikt

Piotr Stelmach spotkał Adama Cohena, syna legendarnego Leonarda Cohena, w Berlinie. W trakcie rozmowy, muzyk opowiadał o pracy nad ostatnim, wydanym pośmiertnie albumie jego ojca "Thanks For The Dance".

– Wydaje mi się, że ostatnia płyta ojca, "You Want It Darker", była jak silny uścisk dłoni, spojrzenie prosto w oczy i powiedzenie "żegnaj". "Thanks For The Dance" to ręka położona czule na ramieniu i to samo słowo "żegnaj". To trochę inne pożegnanie. Nie będzie już żadnych nowych piosenek Leonarda Cohena – wyznaje Adam Cohen. – Czasami zastanawiam się, dlaczego tata poprosił mnie o wyprodukowanie jego ostatniego albumu. Czy zrobił to dla mnie, czy z uwagi na nasze relacje? Wiem tylko, że to najlepszy prezent, jaki od niego dostałem, ale i największe wyzwanie. To przypomina resztę mojego życia. Mierzę się z tym. Ludzie oceniają mnie przez pryzmat jego dokonań. Dość naturalnie można być rozczarowanym twórczością Adama Cohena – dodaje.

Jak wyglądały prace nad "Thanks For The Dance"? Co sprawiło, że Leonard Cohen zdecydował, że Adam będzie producentem tego albumu? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
G
ość: Adam Cohen (muzyk, autor piosenek)
Data emisji: 7.12.2019
Godzina emisji: 17.44

ml

Czytaj także

70. urodziny Bruce'a Springsteena w tonacji Piotra Stelmacha

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 14:08
23 września obchodziliśmy 70. urodziny "Bossa", czyli Bruce'a Springsteena. Takiej rocznicy nie można było przemilczeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Editors: natchnienie potrafi uderzyć nagle jak prąd

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 21:00
– Jesteśmy chyba najmniej rockandrollowym zespołem świata. Kiedy zespół, w którym zaczynają się sukcesy, gra, to daje to ogromną satysfakcję, a ego rośnie. Jednak po kilku płytach okazało się, że tu nie ma miejsca na ego  – stwierdza Justin Lockey, gitarzysta Editors.
rozwiń zwiń