X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Macy Gray rzuca wyzwanie rockowi

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2012 13:35
- Zależało mi na wybraniu do płyty z coverami współczesnych rockowych piosenek. Wydawało mi się ciekawym wyzwaniem zamienić je w piosenki soulowe - wyznała w Trójce artystka i opowiedziała, jak powstawała płyta "Covered".
Audio
Macy Gray. Zdjęcie z sesji do płyty Covered
Macy Gray. Zdjęcie z sesji do płyty "Covered"Foto: mat. promocyjne

- Na tej płycie są piosenki, które bardzo lubię, takie, których teksty do mnie przemawiają. Kiedy je śpiewam mogę być szczera - przyznała Macy Gray w rozmowie z Piotrem Stelmachem i dodała, że jest wielką fanką Annie Lennox. Dlatego właśnie na płycie "Covered" musiał znaleźć się utwór Eurythmix.
"Here Comes The Rain Again"  ma w sobie taneczny bit, ale zarazem jest bardzo smutny jeśli chodzi o tekst. Nagraliśmy ją chyba najszybciej ze wszystkich piosenek - mówi o utworze otwierającym płytę "Covered". Zobacz jak powstawał album:

Na "Covered" znalazły się utwory Metalliki, Arcade Fire, My Chemical Romance czy Radiohead. Z dorobku tej ostatniej grupy wybrała "Creep", o której piosenkarka mówi: "Boże, jaka to jest piękna piosenka! I jaki to ciekawy sposób wyrażania uczuć do kogoś i żalu związanego z zakończeniem związku".

W rozmowie z Piotrem Stelmachem Macy Gray opowiadała także o muzyce, przy której dorastała i tym jak kształtował się jej muzyczny gust. Wysłuchaj "Rozmowy z Macy Gray cz. 1", a na drugą zapraszamy w sobotę 12 maja między 16 a 18 w audycji "Myśliwiecka 3/5/7".