Julia Marcell: każdy koncert jest inny

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 17:27
- Nawet, jeśli zaplanujesz taki sam program na wszystkie wieczory, to i tak codziennie będzie inna energia, inna publiczność - mówi o koncertowym żywiole jedna z żeńskich gwiazd tegorocznego "Męskiego Grania".
Audio
  • Julia Marcell: Jestem ciągle w podróży
  • Afro Kolektyw: Będziemy śpiewać tylko "Piosenki po polsku”
  • Wojtek Grabek : Jestem nadwornym błaznem z pokładami mroku
  • Kari Amirian: Gram to, co czuję w sercu
Julia Marcell
Julia MarcellFoto: mat. prasowe

Julia Marcell mówiła w Trójce, że od pewnego czasu jest nieustannie w drodze. - Mieszkam na stałe w Berlinie, ale tak naprawdę przez pół roku koncertuję po Polsce lubodwiedzam tu rodzinę i przyjaciół  - wyjaśniła. Artystka wspominała także swój świetnie przyjęty występ w legendarnym toruńskim klubie Od Nowa.  -  Dla mnie Toruń jest miastem szczególnym; całe dzieciństwo tam spędziłam. Od małego słyszałam o klubie Od Nowa, strasznie chciałam tam zagrać - mówiła.

Chwilę przed swoim pierwszym występem na "Męskim Graniu" Julia Marcell opowiadała, że starała się do niego jak najlepiej przygotować, ale że tak naprawdę trudno jest przewidzieć, co wydarzy się na scenie.  - Każdy koncert jest inny. Nawet, jeśli zaplanujesz taki sam program na wszystkie wieczory, to i tak codziennie będzie inna energia, inna publiczność –  tłumaczyła.

Sobotni występ w Krakowie to nie ostatni w tym roku koncert Julii Marcell na "Męskim Graniu". Artystka wystąpi także na koncercie w Poznaniu, 4 sierpnia.

W Krakowie wystąpili także: Nosowska, Marek Dyjak, Afro Kolektyw, Czesław Śpiewa, Grabek, Kari Amirian, Kazik Na Żywo, Łąki Łan, Mitch&Mitch oraz O.S.T.R. Tabasko. Zapraszamy do wysłuchania rozmów z niektórymi z tych artystów.

W każdy letni weekend Piotr Stelmach i Anna Gacek będą przenosić się do kolejnych koncertowych miast, z których poprowadzą specjalne wydania "Offensywy" (piątki, od godz. 22.00) oraz "Myśliwieckiej 3/5/7" (soboty, od godz. 16.00). Dziennikarze będą rozmawiać z występującymi muzykami oraz artystami ze strefy ART - Małgorzatą Szabłowską, Markiem Mielnickim, Martyną Czerwińską, Pawłem "Spiderem" Pająkiem i Markiem "Looneyem" Rybowskim; a także  relacjonować przebieg koncertów oraz wydarzeń towarzyszących imprezie.

Piotr Stelmach zaprasza również w lipcowe i sierpniowe poniedziałki o godzinie 15.00 na audycję "Męskie Granie", w której będzie można wygrać podwójne bilety na nadchodzący koncert i wysłuchać fragmentów występów.

Na trasie Męskiego Grania pojawią się także zespoły wybrane przez słuchaczy Programu Trzeciego w głosowaniu internetowym. Z ponad 20 prezentowanych przez Piotra Stelmacha na antenie Trójki grup w letniej trasie wezmą udział: Crab Invasion, Afro Kolektyw, Hanimal, Sorry Boys, Drekoty i Jazzpospolita.

Więcej informacji o Męskim Graniu na stronie: www.meskiegranie.pl

Przypominamy, że wciąż mogą Państwo zakupić na sklep.polskieradio.pl płytę Męskie Granie 2011.

(pg)