"Wspieranie młodych to nasz obowiązek"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 16:00
- Możemy przysłużyć się temu, by ludzkość poznała geniusz młodych muzyków - mówi Adam Nowak o współpracy m.in. ze Spitfire na Męskim Graniu.
Audio
Raz Dwa Trzy
Raz Dwa TrzyFoto: materiały promocyjne

Raz Dwa Trzy znają wszyscy, zespół należy już do kanonu. Niewiele grup w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Artyści razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny po studio im. Agnieszki Osieckiej. Dziś, jako zespół o ugruntowanej pozycji na rynku, chętnie zapraszają młodszych kolegów do współpracy, dając im możliwość przebicia się na polskim rynku muzycznym. I tak swoje 20-lecie świętowali wraz z grupą Dagadana, a na Męskim Graniu 2012 występują ze Spitfire. Zespół powołali do życia Pierre oraz Tadeusz Abraham Kulas - muzycy zaangażowani w wiele ciekawych projektów. W Spitfire starają się zintegrować swoje wspólne artystyczne fascynacje.

Spitefire.
Spitefire. Fot. Rolan Okoń/materiały prasowe

Tadeusz Abraham Kulas od wiosny gra w Raz Dwa Trzy na trąbce. -Po pierwsze on bardzo dobrze gra na instrumencie, w specyficzny sposób. Po drugie pasuje do nas charakterologicznie - mówi o nowym trębaczu Adam Nowak w audycji "Myśliwiecka 3/5/7".

Kiedy ze strony organizatorów padła propozycja, aby Raz Dwa Trzy zagrało swoje utwory w nowych aranżacjach i zaskoczyło fanów, pojawił się pomysł występów z Pierre'em, który jest świetnym perkusistą

Więcej o współpracy Raz Dwa Trzy ze Spitfire oraz o historii piosenki "Już", która znalazła się na ostatniej płycie zespołu Adama Nowaka, dowiecie się, słuchając wywiadu Piotra Stelmacha z wokalistą.

Czytaj także

Raz Dwa Trzy mówią "Cztery"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2012 23:00
- Bardzo sobie na początku lat 90. wziąłem do serca zdanie Tadeusza Kantora, że artysta ma obowiązek robić rzeczy, których nie potrafi – mówi Adam Nowak o przełomowej płycie Raz Dwa Trzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie w Gdańsku!

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 15:53
Już w ten weekend spotykamy się na trzecim koncercie tegorocznej trasy. Tym razem na gdańskiej wyspie Ołowianka zagrają między innymi Hey, Kury i Dezerter. Zapraszamy na koncerty oraz do słuchania relacji w Trójce!
rozwiń zwiń