Marek Dyjak o "Kobietach": bałem się odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2013 19:00
- Bałem się odpowiedzialności, nie tyle przed publicznością, co przed tymi paniami. Chciałem, żeby ta płyta była dla nich hołdem - mówił Marek Dyjak o albumie "Kobiety", na którym interpretuje utwory wybitnych piosenkarek.
Audio
  • Marek Dyjak o "Kobietach" (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Marek Dyjak podczas koncertu we wrocławskim Imparcie, Wrocław , 14.02.2013.
Marek Dyjak podczas koncertu we wrocławskim Imparcie, Wrocław , 14.02.2013. Foto: Fot.: PAP/Maciej Kulczyński

Nowy album Marka Dyjaka "Kobiety" to 11 piosenek największych Polskich piosenkarek i tekściarek mi. in.: Osieckiej, Nosowskiej, Bartosiewicz, Celińskiej, Groniec, Umer, Mielczarek w wykonaniu Marka Dyjaka.

- Każda z tych pieśni to pieśń wyjątkowa, dobrze zaśpiewana przez panie i już sama świadomość tego powodowała, że praca nad albumem była wyzwaniem. Te pieśni są ważne i nie mają płci, są uniwersalne - podkreślał muzyk w audycji "Myśliwiecka 3/5/7".

Jednym z utworów, który znalazł się na płycie jest "Sen" Edyty Bartosiewicz. W lipcu 2012 roku po pierwszym koncercie  Męskiego Grania 2012 , który odbył się w Warszawie, Marek Dyjak   opowiedział na antenie Trójki o niezwykłym przeżyciu, jakim był pierwszy raz, gdy usłyszał piosenkę Edyty Bartosiewicz pt. "Sen" - Pani Edyta zaśpiewała coś, co sprawiło, że chciałem być lepszy  - mówił.

Marek Dyjak: byłem włóczęgą, teraz uczę się świata >>>  

Pierwszym singlem albumu "Kobiety" jest "Atramentowa rumba" znana przede wszystkim z mistrzowskiego wykonania Stanisławy Celińskiej.


Na pierwszy singiel "Atramentowa Rumba" można oddać głos na Liście Przebojów Trójki
Tak Marek Dyjak mówi o projekcie "Kobiety":  - Nie jest tajemnicą, że od dwudziestu lat param się profesją muzyka interpretatora. Zawsze podświadomie dążyłem do konfrontacji z wrażliwością kobiecego świata, jest rzeczą oczywistą, że energia powstaje w wyniku różnicy potencjałów. Co za tym idzie estetyka żeńskiego piękna w konfrontacji z moją rozedrganą i chropowatą osobą, może stworzyć mieszankę nie tak wybuchową, ile osobliwą, ponieważ cała moja twórczość była próbą wyrażenia energii, jaka rodzi się przy zderzeniu osobowości kobiecej i męskiej. Głęboko wierzę, że tym sposobem oddam hołd nie tylko wielkim artystkom z których twórczości pragnę czerpać, ale wszystkim paniom tego świata.
Za co Marek Dyjak jest wdzięczny Piotrowi Stelmachowi? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Premiera albumu odbyła się 12 kwietnia 2013 roku.
"Myśliwiecka 3/5/7" na antenie Trójki w każdą sobotę od 16.00 do 18.00. 

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta

Czytaj także

"Heart Times". Novika odsłania melancholijne serce

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 10:50
- Mam wrażenie, że nastały ciężkie czasy i w moim dorosłym życiu po raz pierwszy stykam się z taką sytuacją - mówi tuż przed premierą płyty "Heart Times" Novika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Andrus i przyjaciele - koncertowe DVD

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 15:50
"Piłem w Spale... I co dalej?" to zapis koncertu, który odbył się 22 kwietnia 2012 roku w Teatrze Syrena w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siesta Festival 2013. Zanim pojedziesz, posłuchaj muzyki

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 16:05
"Siesta Festival 2013" to płyta, która towarzyszy niezwykłemu wydarzeniu jakim jest Siesta Festival, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 26-28 kwietnia 2013.
rozwiń zwiń