Komety: piosenki powstają na ulicy

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 12:33
- Singiel ukazał się na winylu! To było moje marzenie i wreszcie je zrealizowałem. Nowa piosenka Komet nosi tytuł "Nie mogę przestać o tobie myśleć". Płyta we wrześniu - zapowiada Lesław z zespołu Komety.
Audio
  • Lesław (Komety): zawsze marzyłem o winylu! (Myśliwiecka 3/5/7 - Trójka)
Zespół Komety
Zespół KometyFoto: Luiza Kwiatkowska/ komety.pl

/

Komety to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii, jednego z najlepszych rock'n'rollowych składów w dziejach stolicy. - Z jednej strony jestem dumny z tego, że taka piosenka kiedyś powstała, wiem też, że będziemy z tym zawsze kojarzeni. To dla mnie osobiście też ważna piosenka, jedna z pierwszych, jakie stworzyłem i od razu przebój alternatywny - Lesław wspomina utwór "Warszawa, ja i ty", z którym do dziś jest mocno kojarzony.

Artysta w rozmowie z Piotrem Stelmachem opowiada, że inspiruje go miasto, tworzy w swojej wyobraźni, a nie przy pomocy instrumentów. - Często boję się mówić o tym, czym są dla mnie tytuły płyt, ponieważ okradam słuchaczy z tej magii, którą sami sobie stworzyli. Raczej operuję niedopowiedzeniem, ważne jest drugie dno, by każdy mógł je sam odkryć i nadać mu znaczenie - podkreśla Lesław.

Która z piosenek Komet okazała się prorocza dla rynku muzycznego, gdzie Lesław kupuje winylowe płyty i jak przebiegają prace nad nowym wydawnictwem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Myśliwiecka 3/5/7" na antenie Trójki w każdą sobotę od 16.00 do 18.00.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piotr Stelmach

Czytaj także

Marek Dyjak o "Kobietach": bałem się odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2013 19:00
- Bałem się odpowiedzialności, nie tyle przed publicznością, co przed tymi paniami. Chciałem, żeby ta płyta była dla nich hołdem - mówił Marek Dyjak o albumie "Kobiety", na którym interpretuje utwory wybitnych piosenkarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kelly Jones o "Graffiti On A Train": to płyta opierająca się na swobodzie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 15:20
- Album opowiada o podróży, o pokonywaniu trudności. Są na tej płycie zawarte historie tragiczne - mówił w "Myśliwieckiej 3/5/7" Kelly Jones ze Stereophonics o najnowszym albumie grupy "Graffiti On A Train".
rozwiń zwiń