Męskie Granie 2013: hip-hop we Wrocławiu!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 18:40
27 lipca na scenie Nowego Męskiego Grania wystąpi pierwszy w historii imprezy hiphopowy skład - Hifi Banda, ogłosił w "Myśliwieckiej 3/5/7" Piotr Stelmach.
Audio
  • Męskie Granie 2013: hip-hop we Wrocławiu! (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Kadr z teledysku Otwórz oczy zespołu Hifi Banda
Kadr z teledysku "Otwórz oczy" zespołu Hifi BandaFoto: youtube.com

Grupa powstała w 1998 roku w Warszawie. Od 2005 roku skład zespołu tworzą producent muzyczny Aleksander "Czarny" Kowalski, raperzy Patryk "Diox" Skoczylas i Łukasz "Hades" Bułat-Mironowicz oraz Wojciech "DJ Kebs" Męclewski. Muzycy wydali dwa albumu "Fakty, ludzie, pieniądze - 5 minut mixtape" i  "23:55".

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że w Chorzowie 20 lipca zagra Zalef . Pierwszym wykonawcą, którego wybrali słuchacze i który wystąpi w Krakowie w ramach Młodego Męskiego Grania 2013 jest Maja Olenderek Ensamble . Muzycy wystąpią w Krakowie.

Od 25 maja przez 7 tygodni można wybierać młodych wykonawców, którzy zaprezentują się na scenie głównej w ramach Nowego Męskiego Grania. Co tydzień w "Myśliwieckiej 3/5/7" przedstawiamy wykonawcę/zespół, który dołączy do tegorocznej trasy koncertowej.

- W tym roku można głosować na jednego z rekordowej liczby 32 wykonawców: Alters, Bad Light District, Bartek Kujawski, Coldair, Diox, Fonovel, Hello Mark, Hi Fi Banda, Hurragun, Joanna Duda, Leman Acoustic, Little White Lies, Łagodna Pianka, Maja Olenderek Ensamble, Milcz Serce, Miss God, Mooryc, Ms. No One, Ocean Of Noise, Plastic, PMM, Popsysze, The Rookles, Rubber Dots, The Shipyard, Stardust Memories, The Sunlight Earth, Tfaruk Love Communication, Ur, Weeping Birds, WNDKR oraz Zalef - ogłosił w Trójce pod koniec maja Piotr Stelmach .

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Akcja rozpoczęła się 10 czerwca, audycją "W tonacji Trójki" nadawaną z Żywca. To w niej Katarzyna Nosowska i O.S.T.R., dyrektorzy artystyczni Męskiego Grania zaprezentowali singiel promujący trasę "Jutro jest dziś" i opowiadali o jego powstaniu

W zeszłym roku publiczność zaczarowali Katarzyna Nosowska i Marek Dyjak.

Właściwa trasa koncertowa rozpocznie się 13 lipca 2013 koncertem w Krakowie. W ubiegłym roku koncert inaugurujący Męskie Granie odbył się w Warszawie >>>

20 lipca Męskie Granie będzie gościć po raz pierwszy w Chorzowie!

27 lipca muzycy pojawią się we Wrocławiu, a 3 sierpnia w Gdańsku. W 2011 roku można było posłuchać tam Pink Freud i Muzykę Końca Lata >>>

10 sierpnia Męskie Granie zaprasza do Poznania, a 17 do Warszawy. Trasa koncertowa zakończy się w... Żywcu 31 sierpnia.

Dodatkowo, jak zapowiedział Piotr Stelmach od najbliższej soboty w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" rusza niezwykły konkurs. Przez 7 tygodni będą Państwo wybierali młodych wykonawców (spośród 32 zespołów) które zaprezentują się na scenie głównej w ramach Nowego Męskiego Grania!

Na początku tego roku gwiazdy trasy 2012 oraz jej Dyrektor Artystyczna Katarzyna Nosowska wystąpili w audycji "Offensywa". Zobacz niezwykły koncert!

Dwupłytowe wydawnictwo dokumentujące Męskie Granie 2012 dostępne (z trójkową dwuzłotówką) na sklep.polskieradio.pl Znajdą tam Państwo także płyty z poprzednich edycji Męskiego Grania. Zapraszamy!

/

 


Zobacz więcej na temat: Katarzyna Nosowska MUZYKA

Czytaj także

Męskie Granie 2013: trasa najbardziej okazała z dotychczasowych!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 18:20
- W konkursie są zespoły i wykonawcy z różnych bajek muzycznych. Tworzy to piękną, kolorową mozaikę - mówił Piotr Stelmach w "Myśliwieckiej 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2013: wiemy kto zagra w Krakowie!

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 17:20
- Kiedy wczoraj zamykaliśmy głosowanie o 12.00 nie spodziewałem, że będzie miała tak ogromną przewagę nad resztą wykonawców. Wzięła szturmem ten pierwszy tydzień! To cudowny głos, który burzy mury Jerycha - mówił Piotr Stelmach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2013: w Chorzowie zagra Zalef!

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 16:00
Podczas koncertu 20 lipca wystąpi Krzysztof Zalewski. Męskie Granie po raz pierwszy w swojej historii zagości w tym roku w Chorzowie. - Zalef zaprezentuje piosenki ze swojej nowej płyty, która mam nadzieję, już wkrótce się ukaże - mówił w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Piotr Stelmach. Jak przypomniał Zalef startował w konkursie Młode Męskie Granie już w zeszłym roku, niestety bez sukcesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2013: w Krakowie zagrają Hey, Lao Che, O.S.T.R. i...

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 17:40
- Michał Urbaniak, Natalia Przybysz, Kim Nowak, Pink Freud, Dwie Kreski, Kapela ze wsi Warszawa, Marek Dyjak - ogłosili w "Myśliwieckiej 3/5/7" Katarzyna Nosowska i i O.S.T.R., dyrektorzy artystyczni tegorocznej trasy Męskiego Grania.
rozwiń zwiń