Męskie Granie 2013 wystartowało! Zobacz galerię zdjęć z koncertu w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 19:30
- Bardzo przeżywam każdy występy. Świat zwariował i lęki o niego są normalne - opowiadał Marek Dyjak przed koncertem Męskiego Grania w Krakowie. Artysta wrócił do występów tylko z gitarą. - Starałam się powrócić do czegoś, co jest początkiem - mówił w rozmowie z Piotrem Stelmachem.
Audio
  • Męskie Granie 2013: po koncercie kończy się świat? Rozmowa z Markiem Dyjakiem (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Arek Stolarski z agencji LIVE o kuchni Męskiego Grania (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Marcin Filipak z marki Żywiec nie krył radości, że w końcu nadszedł ten dzień, kiedy Męskie Granie 2013 ruszyło w trasę koncertową (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Maja Olenderek: to był mój najważniejszy koncert (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
O.S.T.R. na koncercie inaugurującym Męskie Granie 2013, Kraków, 13.07.2013.
O.S.T.R. na koncercie inaugurującym Męskie Granie 2013, Kraków, 13.07.2013. Foto: Fot.: PAP/Stanisław Rozpędzik

Arek Stolarski z agencji LIVE opowiadał jak Męskie Granie rozrasta, o trudnościach logistycznych i wielkich muzycznych emocjach. Marcin Filipak z marki Żywiec nie krył radości, że w końcu nadszedł ten dzień, kiedy Męskie Granie 2013 ruszyło w trasę koncertową. Początek tegoroczny nie był łatwy, organizatorom przeszkadzała pogoda. W nocy złożyła się część konstrukcji sceny. - Część sprzętu trzeba było wymienić – opowiada rozmówca Piotra Stelmacha i Anny Gacek. Carramba, niestrudzony bojownik o porządek na scenie i najwyższy poziom artystycznego napięcia opowiadał o tym co dzieje się za sceną.

W "Myśliwieckiej 3/5/7" po swoim koncercie gościła także Maja Olenderek , jak mówiła był to jej największy i najważniejszy z dotychczasowych występ. - Było słodko, mimo że graliśmy jako pierwsi. Nie spodziewałam się takiego miłego przyjęcia, mimo że na niebie jest dżuma, na szczęście nie pada. Było wspaniale, super publiczność - dzieliła się wrażeniami artystka.

Wśród artystów, którzy zostali zaproszeni do wystąpienia w pierwszym koncercie Męskiego Grania w 2013 roku znaleźli się: O.S.T.R i Michał Urbaniak, Natu Kozmic Blues i Katarzyna Nosowska, 2Cresky Feat. Lach, Hey, Kapela ze Wsi Warszawa, Kim Nowak, Lao Che, Marek Dyjak, Pink Freud oraz Maja Olenderek Ensamble .

Męskie Granie 2013 to dwóch dyrektorów artystycznych i jedno twórcze napięcie. W rolach głównych Katarzyna Nosowska i O.S.T.R.

Wygraj bilety na Męskie Granie >>>

Na trasie koncertowej wystąpią m.in.: BRODKA, Fisz Emade Tworzywo, Grażyna Łobaszewska,  Hey, Kaliber 44, Kapela ze Wsi Warszawa, Katarzyna Nosowska, Kim Nowak, Lao Che, Leszek Możdżer, Marek Dyjak, Maria Peszek, Mela Koteluk, Michał Urbaniak, Myslovitz, O.S.T.R., Öszibarack, Patti Yang Group, Pink Freud, Royal String Quartet, Stanisław Soyka, Stanisława Celińska.

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

gs

Czytaj także

Męskie Granie 2013: Nosowska i O.S.T.R o życiu i muzyce

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 14:11
- Mam nadzieję, że nigdy nie znajdzie się nic, co będzie w stanie mnie odciąć od ostatniego łącznika z dzieciństwem. Dopóki będę tworzyć muzykę, dopóty będę dzieckiem. Kiedy wychodzę ze studia zaczyna się dorosłe życie - mówił O.S.T.R.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2013: w Poznaniu wystąpi...

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 16:40
- Miło mi ogłosić, że po Państwa głosowaniu w tym tygodniu wygrał Diox i to on wystąpi w Poznaniu na kolejnym koncercie Męskiego Grania 2013 - mówił w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Piotr Stelmach. Koncert odbędzie się 10 sierpnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie 2013 w Warszawie z transowym jazzem

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 16:21
6 etap konkursu na zespół, który wystąpi w ramach Nowego Męskiego Grania wygrał zespół Tfaruk Love Communication. I to ich zobaczymy na koncercie w Warszawie – ogłosił w Trójce Bartosz Gil.
rozwiń zwiń