Jonathan Poneman z Sub Pop: OFF jest moim ulubionym festiwalem

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 16:26
- To ironiczne, że muszę podróżować ze Stanów do południowej Polski, żeby zobaczyć swoje ulubione amerykańskie zespoły w jednym miejscu - mówił Jonathan Poneman o OFF Festival.
Audio
  • Artur Rojek o tym, jak zmienia się OFF Festival (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Krzysztof Varga, kurator Kawiarni literackiej na OFF Festival: ten festiwal jest na ludzką miarę (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Jacek Poremba, oficjalny fotograf OFF Festival (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Jonathan Poneman z Sub Pop: OFF jest moim ulubionym festiwalem (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Jonathan Poneman z Sub Pop: OFF jest moim ulubionym festiwalem
Foto: Fot.: Łukasz Karusta

Jonathan Poneman z amerykańskiej wytwórni Sub Pop podkreślał w audycji "Myśliwiecka 3/5/7", że jest przyjacielem OFF Festival. - Przyjeżdżam tu od 2009 roku i jest to mój ulubiony festiwal: relatywnie niewielki, z muzyką, która nie jest prezentowana gdzie indziej - opowiadał.

Rozmówca Anny Gacek powiedział, że jakościowo polska muzyka w niczym nie ustępuje tej, która jest grana na całym świecie. Zdradził też, że za najlepszy rockowy zespół, który obecnie istnieje, uważa grupę METZ.

OFF Festival Katowice z Trójką - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

"Myśliwiecką 3/5/7" prosto z OFF Festival prowadziła Anna Gacek. Jej gośćmi byli również: Artur Rojek, dyrektor OFF Festival, Krzysztof Varga, kurator Kawiarni literackiej na OFF Festival , Jacek Poremba, oficjalny fotograf katowickiego festiwalu.

OFF Festival to jeden z najważniejszych festiwali alternatywnych w Polsce, który tradycyjnie już odbywa się w sierpniu. Impreza powstała w 2006 roku w Mysłowicach z inicjatywy Artura Rojka, pomysłodawcy i organizatora festiwalu. Od trzech lat OFF organizowany jest w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Trójka, jako patron medialny wydarzenia, jest od początku silnie związana ze śląską imprezą. W tym roku na festiwalowej "Scenie Trójki" wystąpią artyści rekomendowani przez dziennikarzy muzycznych Programu 3, tacy jak: Mikal Cronin, AlunaGeorge, Jens Lekman, Julia Holter czy Fucked Up.

Trójka w Katowicach, czyli OFF Festival na antenie Programu 3 >>>

(pg)

Zobacz więcej na temat: Artur Rojek MUZYKA

Czytaj także

Trójka w Katowicach, czyli OFF Festival na antenie Programu 3

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 11:59
Pierwszy weekend sierpnia obfituje w muzyczne wydarzenia. Jednym z najważniejszych jest OFF Festival – katowickie święto muzyki alternatywnej, od początku wspierane przez Program 3. Jako patron medialny, także i w tym roku Trójka relacjonuje wszystkie najważniejsze wydarzenia śląskiej imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

AlunaGeorge: OFF Festival jest niesamowity!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 13:03
- Moje największe marzenie właśnie się spełnia. Żyję takim życiem, jakim zawsze chciałam żyć - mówiła Aluna Francis przed koncertem duetu AlunaGeorge w Katowicach na Scenie Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wodecki: zawsze byłem skrzypkiem, który coś tam dośpiewywał

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 15:37
- Polacy mają dużo z Brazylijczyków. Wszystko się bujało jak na festiwalu w Rio - mówił Zbigniew Wodecki po wspólnym występie z kapelą Mitch & Mitch w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Ich wspólny koncert był wydarzeniem pierwszego dnia OFF Festivalu.
rozwiń zwiń