X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

25-lecie Closterkeller. Anja Orthodox: śpiewałam kiepściutko

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 13:53
- Koledzy to potwierdzają. Mówią, że wokalne dno, z którego się odbiłam... - śmiała się Anja Orthodox. Wokalistka grupy Closterkeller była gościem "Myśliwieckiej 3/5/7".
Audio
  • 25-lecie Closterkeller. Anja Orthodox: śpiewałam kiepściutko (Myśliwiecka 3/5/7 / Trójka)
Closterkeller w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Closterkeller w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: PR/W. A. Jurzyk

- Zawsze czułam, że muzyka we mnie buzuje, ale nie bardzo wiedziałam, w jaki sposób ją uzewnętrznić. Jako dziecko plumkałam sobie na pianinie, które stało u babci. Robiłam orkiestrę z kieliszków, które stroiłam, dolewając odpowiednią ilość wody. Śpiewałam jednak kiepściutko. Potem, jako trochę bardziej świadoma młoda dziewczyna, pochłaniałam muzykę w wielkich ilościach. Po nocach śniło mi się, że ją tworzą, że ona we mnie gra. W końcu zostałam wokalistką - opowiadała Anja Orthodox.

Skąd miłość do arabskich ozdobników? - Bardzo długo słuchałam wokalistek nowofalowych. Siouxsie and The Banshees, Lisy Gerard z Dead Can Dance, czy Liz Fraser z Cocteau Twins. One śpiewały dziwaczne melizmaty, trącające nieco arabskimi, ćwierćtonowymi skalami. Z takiej muzyki wyszłam, nasiąkłam nową falą, postpunkiem. Bardzo lubiłam Ofrę Hazę, która śpiewała z Sisters Of Mercy. Dzięki niej zaczęłam interesować się wokalistyką arabską - wspominała wokalistka grupy Closterkeller.

Rozmówczyni Tomasza Żądy powiedziała też, co zmieniło się od czasów, kiedy zaczynała karierę z zespołem. - Śpiewam teraz tysiąc razy lepiej. Koledzy śmieją się ze mnie i potwierdzają. Mówią, że dno, z którego się odbiłam, było bardzo głęboko - powiedziała Anja Orthodox.

Wokalistka opowiadała również o relacjach związkowo-zespołowych i zapowiedziała trasę koncertową grupy Closterkeller, która rusza w najbliższy czwartek w Chełmie, a zakończy się ostatniego dnia listopada w Warszawie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Tomasza Żądy z gościem audycji "Myśliwiecka 3/5/7”.

(mk)

Czytaj także

Teksty były esencją życia Beksińskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 17:00
- Doszliśmy do wniosku, że musimy przekazać tę treść w 100 proc. Te teksty są przerażające, opisują historię jego życia - argumentuje przetłumaczenie tekstów Tomka Beksińskiego z angielskiego na polski Maciejem Januszko, współtwórca płyty "tOMEk Beksiński".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Closterkeller zagrał w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 14:00
Zespół odwiedził Studio im. Agnieszki Osieckiej w ramach Abracadabra Gothic Tour 2011 – trasy promującej nowy album "Bordeaux".
rozwiń zwiń