X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pet Shop Boys: byliśmy zdumieni, że w komunistycznej Polsce nasza muzyka sprzedaje się tak dobrze

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 20:46
– Chociaż nigdy nie straciliśmy energii, czasami jesteśmy postrzegani jako zbyt starzy, by nagrywać muzykę pop. To frustrujące – mówili członkowie duetu Pet Shop Boys w rozmowie z Piotrem Stelmachem.
Audio
  • Pet Shop Boys: byliśmy zdumieni, że w komunistycznej Polsce nasza muzyka sprzedaje się tak dobrze (Myśliwiecka 3/5/7 / Trójka)
Pet Shop Boys
Pet Shop BoysFoto: Beaucoupkevin/CC/Wikimedia Commons

Artyści przypomnieli, że nazwa ich grupy pochodzi od sklepu zoologicznego, istniał kiedyś w londyńskiej dzielnicy Ealing. – Widziałem go raz. Chris (Lowe, klawiszowiec PSB – przyp. red.) znał trzech studentów, których - ze względu na miejsce pracy - nazywano właśnie pet shop boys. Powiedzieliśmy im, że powinni założyć rapowy zespół, powstawało wtedy wiele grup o podobnych nazwach, np. Beastie Boys czy New York City Peech Boys. Potem nagraliśmy kawałek w Nowym Jorku i musieliśmy przyjąć jakąś nazwę. Wybraliśmy Pet Shop Boys – wspominał Neil Tennant.

W rozmowie z Piotrem Stelmachem frontman grupy wspominał również współpracę z polskim artystą multimedialnym, laureatem Oscara - Zbigniewem Rybczyńskim, który dla PSB wyreżyserował teledysk do pochodzącego z połowy lat 80. utworu "Opportunities (Let's Make Lots of Money)". – Nagranie i montowanie ujęć przebiegało bardzo sprawnie. Zamierzaliśmy współpracować dalej i wydać wideoalbum do płyt "Actually". Nigdy to jednak nie nastąpiło – żałował wokalista.

Współpraca ze Zbigniewem Rybczyńskim to nie jedyny ciekawy polski akcent w historii PSB. – Doskonale pamiętam, jak Polskie Radio i wasza krajowa wytwórnia płytowa kupiła album "Actually" w ilości stu tysięcy egzemplarzy. Byliśmy zdumieni, że w komunistycznej Polsce nasza muzyka sprzedaje się tak dobrze – opowiadał Neil Tennant.

Z kolei Chris Lowe wspominał, jak dekada lat. 80 wyglądała w Londynie. – Były to niesłychanie ekscytujące czasy. To wtedy kształtował się nurt new romantic. Na głównej ulicy w dzielnicy Chelsea, King's Road, nadal spotykało się punków i skinów. Scena klubowa była bardzo jaskrawa. Pojawiły się magazyny modowe "The Face" oraz "i-D" , które stanowiły dopełnienie tego wszystkiego. Dzieciaki całymi dniami włóczyły się po sklepach, a nocami imprezowały. Wszyscy żyli pełnią życia – mówił klawiszowiec PSB.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" przeprowadził Piotr Stelmach.

(mk)

Zobacz więcej na temat: pet shop boys

Czytaj także

Pet Shop Boys

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2009 22:32
Historia jakich wiele, finał jedyny w swoim rodzaju. Ponad 50 milionów płyt sprzedanych na świecie, 40 piosenek w brytyjskim Top 40. Podczas swej niespełna trzydziestoletniej kariery współpracowali z największymi przedstawicielami popkultury.
rozwiń zwiń