Muzyczne tajemnice Michała Olszańskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 23:46
Black Sabbath, Led Zeppelin, The Rolling Stones, ale i Skaldowie. Oto muzyczne pasje dziennikarza Trójki Michała Olszańskiego. Opowiedział o nich w nowej audycji Tomasza Żądy zatytułowanej "Ja tu gram".
Audio
  • Michał Olszański opowiada o swoich pasjach muzycznych (Ja tu gram/ Trójka)
Michał Olszański o swoich muzycznych paskach opowiadał Tomaszowi Żądzie
Michał Olszański o swoich muzycznych paskach opowiadał Tomaszowi Żądzie Foto: K. Goleniewska/ PR

Michał Olszański muzyczny gust kształtował m.in. na zdaniu kolegów i przyjaciół, ale i na słuchaniu Trójki. I to jeszcze na długo przed tym, jak zawodowo trafił do budynku przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie.

Znany z zamiłowania do reggae dziennikarz przyznał w rozmowie z Tomaszem Żądą, że jedną z jego młodzieńczych pasji jest zespół Skaldowie. - Jak zaczynałem słuchać muzyki, najbardziej popularnym polskim zespołem były Czerwone Gitary. Ja miałem poczucie, że to muzyka troszkę za bardzo "sweet". Za dużo, jak dla mnie, było tej miłości, tej Elki na ławce… Skaldowie wydawali mi się ostrzejsi. I to mi się podobało - wspominał Michał Olszański.

"Ja tu gram" - sprawdź, czego słuchają ludzie Trójki >>>

Zagraniczne pola muzyczne pomagał mu odkrywać tata, który będąc dziennikarzem sporo podróżował. - Dzięki niemu pewnego razu zostałem absolutnym bohaterem podwórka. Miałem jakieś 16-17 lat i bardzo interesowałem się muzyką. Prosiłem tatę, żeby przywiózł mi coś, co będzie w danym momencie na topie. I on mi przywiózł płytę "Paranoid" zespołu Black Sabbath. Nie muszę mówić, że kolejki się ustawiały, żebym ją pożyczał - śmiał się Michał Olszański.

Jednak najważniejsze muzyczne fascynacje, jakim się poddał, dotarły do niego w okresie liceum. - I chodzi zdecydowanie o to, co działo się tez wtedy w Trójce, czyli Led Zeppelin, The Rolling Stones, The Beatles, ale też Jimi Hendrix, Janis Joplin. Oczywiście nagrywałem wszystko na kasetach magnetofonowych - opowiadał dziennikarz.

Skąd wzięła się jego fascynacja reggae i dlaczego nie podobało mu się na Jamajce? Między innymi o tym usłyszeć można w nagraniu audycji. Zapraszamy także do sprawdzenia, czy Wojciech Mann i Michał Margański rozpoznali bohatera "Ja tu gram" na podstawie zaproponowanej przez niego listy piosenek.

Na audycję "Ja tu gram" od poniedziałku do czwartku o godz. 12.05 zaprasza Tomasz Żąda.

(ei/mp)

Czytaj także

Zespół Reprezentacyjny - powstał nie wiadomo po co, a był przygodą życia

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 15:18
- Zespół powstał nie wiadomo po co, nie wiadomo jak długo miał trwać, ale okazuje się, że był jedną z najważniejszych historii, jakie mi się w życiu przytrafiły - mówił w Trójce Jarosław Gugała, znany dziennikarz, a także współzałożyciel Zespołu Reprezentacyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olaf Deriglasoff: chciałem rozliczyć się z przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 16:28
- Ta płyta to rozliczenie się z pewnym okresem. To jest nawias, cudzysłów. Ja nie lubię dosłowności ani okrągłych świąt, więc to pewnego rodzaju spojrzenie wstecz. Myślę, że każdemu po pewnym czasie należy się pewnego rodzaju retrospekcja. I to w moim przypadku miało miejsce. Efektem jest płyta - mówi gość audycji "3 wymiary gitary" Olaf Deriglasoff.
rozwiń zwiń