X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemówienia oscarowe, czyli kilka słów do całego świata

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 12:30
Niecała minuta i uwaga miliarda ludzi z całego świata - oto przywilej laureatów Oscarów, którzy wychodzą na scenę Dolby Theatre w Los Angeles. Niektóre przemówienia przechodzą do historii.
Audio
  • Jan Niebudek o najciekawszych przemówieniach oscarowych (Z dala od Trójki)
Jako jednemu z niewielu Pawłowi Pawlikowskiemu udało się zagłuszyć muzykę i tym samym przedłużyć swoje przemówienie, które przejdzie do historii polskiego kina
Jako jednemu z niewielu Pawłowi Pawlikowskiemu udało się zagłuszyć muzykę i tym samym przedłużyć swoje przemówienie, które przejdzie do historii polskiego kinaFoto: PAP/EPA/Michael Yada

Można podziękować rodzinie i się wzruszyć, ale zdarzają się też polityczne manifesty albo prawdziwe  skandale. Za jeden z największych można uznać to, co w 1974 zrobił Marlon Brando, gdy nie przyjął Oscara za "Ojca "Chrzestnego". Był to protest przeciwko niekorzystnemu przedstawieniu rdzennych Amerykanów w hollywoodzkim kinie.

Oscary 2015 w Trójce>>

Jan Niebudek przytacza w audycji tegoroczne najgorętsze przemówienia - w tym to, po którym ze swoich miejsc w Dolby Theatre poderwały się Meryl Streep i Jennifer Lopez.

***

Tytuł audycji: Z dala od Trójki
Prowadził: Jan Niebudek

Data emisji: 25.02.2015

Godzina emisji: 9.50

(fbi, ei)

Czytaj także

Cyfryzacja to przyszłość radia

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 12:49
Początki radia sięgają XIX wieku, jednak upowszechniło się ono w latach 20. ubiegłego wieku, a przed nami radiowa rewolucja cyfrowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulturalna praca organiczna, czyli lokalne działania artystyczne

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 14:10
W Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach odbędzie się spektakl "Jakiż to chłopiec piękny i młody". W przedstawieniu występują mieszkańcy placówki, a reżyserują Jolanta Janiczak, Wiktor Rubin i Cezary Tomaszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudna do wyjaśnienia sława na miarę XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 17:00
O 10.00 wszedł do pracy. Gdy wychodził z niej o 18.00, był już niesamowicie popularny. Skąd wzięła się sława 16-latka z USA?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Omilanowska: wielki sukces polskiej kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 09:23
- "Ida" ma wiele niezwykłych cech i to one zdecydowały, że ten film wyróżnił się pośród ogromnej produkcji światowego kina - mówiła o nagrodzonym Oscarem filmie Małgorzata Omilanowska, minister kultury.
rozwiń zwiń