Kanye West. Więcej ego czy talentu?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 12:47
- W jego utworach pełno jest odwołań do boskości czy władzy królewskiej, na ostatniej płycie jak refren wraca motyw światła. To wszystko pokazuje, że Kanye West postrzega siebie w kategoriach boskich - mówi dziennikarz Bartek Chaciński.
Audio
  • Kanye West. Więcej ego czy talentu? (Z dala od Trójki)
Kanye West to bez wątpienia jeden z najzdolniejszych ludzi w show-biznesie, przy okazji z olbrzymim przerostem ego
Kanye West to bez wątpienia jeden z najzdolniejszych ludzi w show-biznesie, przy okazji z olbrzymim przerostem ego Foto: FERDY DAMMA/PAP/EPA

Kanye West jest nazywany samozwańczym następcą Michaela Jacksona i Dawida Bowiego, czarnym Jezusem. Właśnie z wielką pompą wydał on nową płytę "The Life of Pablo". Na razie krążek zbiera mieszane recenzje.

- Myślę, że Kanye West jest wielkim artystą niezależnie od oceny tej ostatniej płyty, bo wcześniej pozostawił wystarczająco dużo ciekawych nagrań. Na "The Life of Pablo" kilka brzmień i sampli może zaskakiwać. Są też ciekawi goście, m.in. Kendrick Lamar - tłumaczy Bartek Chaciński, dziennikarz "Polityki" i współpracownik Trójki.

Nowa płyta Kanye Westa ukazała się wkrótce po wyznaniu muzyka, że posiada on gigantyczny dług...

***

Tytuł audycji: Z dala od Trójki
Prowadzi: Jan Niebudek

Gość: Bartek Chaciński (tygodnik "Polityka")
Data emisji:
17.02.2016  
Godzina emisji: 9.47

pg/fbi

Czytaj także

Taylor Swift - "jeden z największych fenomenów muzycznej popkultury"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 15:00
Zaczynała od śpiewania hymnu USA podczas US Open. Dziś na scenie występuje z Mickiem Jaggerem, a jej utwory śpiewają artyści alternatywni jak Father John Misty czy Ryan Adams.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beyoncé odważnie i dosadnie. W słusznej sprawie?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 15:00
To był występ w przerwie najważniejszego wydarzenia sportowego w USA - Super Bowl. Właśnie ten moment wybrała Beyoncé na ewidentną deklarację w kwestii swojej rasy.
rozwiń zwiń