Lorde - historia drogi na szczyt młodej piosenkarki

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 18:16
Ella Marija Lani Yelich-O’Connor, czyli Lorde, przebojem wdarła się na salony. 20-latka ma na swoim koncie już kilka piosenek, które nuci cały świat.
Audio
  • Lorde - historia drogi na szczyt młodej piosenkarki (Z dala od Trójki)
Lorde utrzyma się na muzycznym szczycie?
Lorde utrzyma się na muzycznym szczycie?Foto: Kirk Stauffer/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Nowozelandka pochodzi z rodziny inżyniersko-artystycznej o irlandzko-chorwackich korzeniach. Jej debiutancki singiel "Royals" ujrzał światło dzienne w 2013 roku. Piosenka dotarła m.in. na szczyt notowania listy Billboardu. W tym samym roku ukazał się jej debiutancki album studyjny, zatytułowany "Pure Heroine", który podbił serca fanów na całym świecie.


Lorde, która w show biznesie funkcjonuje dopiero od kilku lat, zaliczyła już kilka małych skandali. Skrytykowała m.in. swoje koleżanki z branży. O kim kilka gorzkich słów powiedziała Nowozelandka? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Z dala od Trójki
Prowadzi: Jan Niebudek
Data emisji: 5.04.2017
Godzina emisji: 9.50

aj/mk

Czytaj także

Dostała to, o czym marzą wszyscy artyści

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 15:00
Jackie Evancho ma zaledwie 16 lat, a właśnie dostąpiła zaszczytu, który stał się do tej pory udziałem garstki artystów - zaśpiewała hymn podczas inauguracji prezydentury Donalda Trumpa. Niektórzy wróżyli jednak, że to będzie gwóźdź do trumny jej kariery...
rozwiń zwiń